Już w najbliższą sobotę o godz. 11.00 piłkarki AP LOTOS Gdańsk zmierzą się z zespołem TME UKS SMS Łódź. Mecz odbędzie się na głównej płycie stadionu przy ul. Traugutta 29, a transmisję z niego przeprowadzi TVP Sport.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad ROW-em Rybnik 4:0 piłkarki Lotosu zmierzą się z wiceliderem rozgrywek Ekstraligi. – Mecz z Rybnikiem był dla nas przełomowy – zapewnia Aneta Plotzka, piłkarka gdańskiego zespołu. – Mam wrażenie, że się odblokowałyśmy. Chcemy podtrzymać dobrą passę i, miejmy nadzieję, świętować kolejne zwycięstwo w sobotę.

SMS Łódź zajmuje drugie miejsce w tabeli Ekstraligi. Podopieczne Tomasza Borkowskiego plasują się z kolei na dziewiątej pozycji. – To będzie bardzo ciężki mecz, mamy świadomość, że mierzymy się z naprawdę mocnym rywalem – mówi Plotzka. – Mimo to jesteśmy pełne energii i gotowe walczyć o zwycięstwo.

Od tego sezonu jeden mecz w kolejce Ekstraligi jest transmitowany przez TVP Sport. Po raz pierwszy wybór padł na drużynę Lotosu. – Jest to dla nas nowe wyzwanie, ponieważ teraz będziemy czuły wsparcie kibiców nie tylko na stadionie, ale także tysięcy osób wpatrzonych w ekrany telewizorów i trzymających za nas kciuki. Czujemy na sobie większą presję, ale zarazem bardzo nas to motywuje, by pokazać się z jak najlepszej strony – podsumowuje 23-letnia obrończyni Lotosu.

Mateusz Błażewicz (na podstawie materiałów AP LOTOS Gdańsk) Foto: Anna Langowska


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.