Sport

Piłkarki AP LOTOS Gdańsk rozpoczynają rywalizację w Ekstralidze!

W sobotnie południe piłkarki AP LOTOS Gdańsk zainaugurują drugi sezon w Ekstralidze. Na boisku przy Grunwaldzkiej 244 gdańszczanki podejmą aktualnego wicemistrza Polski zespół Górnik Łęczna.

Dla podopiecznych trenera Tomasza Borkowskiego będzie to drugi sezon na boiskach Ekstraligi. W poprzednim, debiutanckim sezonie, gdańszczanki zdobyły 19 punktów w 22 rozegranych meczach, co pozwoliło im zająć 9. miejsce, a w konsekwencji spokojnie utrzymać się w Ekstralidze.  W tym sezonie  gdańszczanki mierzą w środek tabeli. Cel ten ma zostać zrealizowany za sprawą mądrze budowanej drużynie.

– Wiemy, że nie będziemy beniaminkiem i celem będzie coś więcej niż utrzymanie.  Nadal zależy nam na młodości i wprowadzaniu wychowanek klubu, ale chcemy być ciut wyżej i walczyć o środek tabeli –  to nasza poprzeczka i właśnie w taki sposób podchodzimy do nowego sezonu. –  powiedział dla Łączy Nas Piłka szkoleniowiec AP LOTOS Tomasz Borkowski.

Wzmocnienia gdańszczanek

Przed rozpoczęciem sezonu do drużyny AP LOTOS Gdańsk przyszło kilka doświadczonych zawodniczek, jak: bramkarka Jessica Ludwiczak, czy byłe piłkarki Medyka POLOMarket Konin Olga Sirant i Klaudia Dymińska. Drużynę opuściły Karolina Wierzbicka oraz Viktoria Khuda, które to odpowiednio związały się z Marcusem Gdynia i Lechią Gdańsk.

– Wierzę, że zawodniczki, które do nas dołączyły, podniosą jakość, bo przed rokiem brakowało nam doświadczenia i obycia w Ekstralidze.  Oczekuję, że w drugim roku, w najwyższej klasie rozgrywkowej będziemy w stanie rywalizować z poszczególnymi, silniejszymi na papierze, rywalkami. –  dodał Borkowski.

Sobotnie rywalki gdańszczanek to inny zespół od tego, który występował w poprzednim sezonie na boiskach Ekstraligi. Z drużyny odeszły kluczowe zawodniczki, które niewątpliwie stanowiły o jego sile: Ewelina Kamczyk i Nikola Karczewska, które zdecydowały się wyjechać do Francji, czy reprezentantka Słowacji Patricia Hmirovej, która związała się z cypryjskim Apolonem Ladies. Pomimo tego drużyna z Łęcznej wciąż mierzy w najwyższe cele.

– Chcemy być ostrożni w ocenach tego, o co gramy w tym sezonie – wiemy, że liga wszystko zweryfikuje.  Nie zmienia to faktu, że jesteśmy klubem z ogromnymi ambicjami i nie zamierzamy schodzić z wyznaczonej ścieżki –  chcemy dalej walczyć o tytuł mistrzowski – jeśli nie w tym, to w przyszłym roku –  powiedział dla Łączy Nas Piłka trener drużyny Górnika Robert Makarewicz.

W pierwszej kolejce piłkarki Górnik Łęczna pokonały 2:0 GKS Katowice. Mecz gdańszczanek z drużyną Czarnych Sosnowiec został przełożony na inny termin ponieważ drużyna z Sosnowca rywalizowała w eliminacjach do Ligi Mistrzyń.

Mecz zostanie rozegrany w sobotę, na stadionie przy ulic Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku. Początek o godz. 12.00.

Warto wesprzeć gdańszczanki w pierwszym meczu sezonu!

Mateusz Błażewicz