W czwartek 19 sierpnia w Gdańsku gościło Radio Wnet. Nasza Fundacja dla Gdańska i Pomorza została zaproszona do rozmowy o mieście. Opowiedzieliśmy trochę o sobie, trochę o tym, jak wygląda kultura w Gdańsku, trochę o zaniedbaniach miejskich włodarzy, a dotyczących Westerplatte i Solidarności. 

Dowiecie się również, w którym miejscu historycznie znajduje się pub Fusy Miętusy i kim jest Stanisław Wyrostek. Efektem są cztery nagrania, które poniżej prezentujemy. Razem z nami wypowiadał się Zbigniew Sajnóg i Sebastian Wyrostek.  O wielu rzeczach nie zdążyliśmy powiedzieć, o wielu zapomnieliśmy, ale o starówce  jest i o syndromie weneckim również, chociaż szkoda, że uciekł nam temat niszczenia historycznego Gdańska.

Zapraszamy do odsłuchania.

Część pierwsza – Czy w Gdańsku jest starówka? Którędy Krzyżacy wjeżdżali do miasta? Kim jest Stanisław Wyrostek i co jest w Fusach i Miętusach? Czy ktoś pamięta zespół Bielizna?

Część druga – Czym zajmuje się portal Gdańsk Strefa Prestiżu, Fundacja dla Gdańska i Pomorza, portal muzeumpomorza.pl? Kilka słów o prestiżowym Gdańsku i syndromie weneckim.

Część trzecia – Opowiadamy o przejęciu Westerplatte przez Skarb Państwa, bohaterskiej Gedanii i niszczejącej Biskupiej Górce.

Część czwarta – Sprawa zabójstwa Pawła Adamowicza. Mapa kulturalna Gdańska – czy są wykluczenia? Solidarność we Wrzeszczu – jak ją upamiętniono? Kilka słów także o nowych Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Anna Pisarska-Umańska

Dodaj opinię lub komentarz.