Ulica Pończoszników to bardzo wąska uliczka, biegnąca od Zielonej Bramy do ulicy Chlebnickiej. Można nią w miarę sprawnie przejść omijając zatłoczone Długie Pobrzeże.

Parking na chodniku
Parking na chodniku

Wykorzystują ją też rodzice z dziećmi w wózkach, jak i niepełnosprawni, którzy przejeżdżają po chodniku uliczki wyłożonym drobną kostką. Sama jezdnia wyłożona jest jeszcze przedwojennym brukiem, po którym bardzo trudno się jeździ.

Na ulicy, z powodu jej szerokości, praktycznie nie ma miejsc parkingowych. Tymczasem kilka dni temu urządzono tam “prywatny” parking dla pobliskich lokali. Miejsca są oznaczone stosownymi liniami i odpowiednim znakiem z tabliczką informacyjną, dla kogo są to miejsca.

Parking na chodniku
Parking na chodniku

Wyznaczony parking w tym miejscu utrudnia ruch pieszym i uniemożliwia wygodny przejazd wózkiem, ponieważ wyznaczono go właśnie na chodniku, na całej jego szerokości.

Jak to jest, że gdańskiemu ZDiZ w pewnych miejscach, gdzie są ku temu warunki do wyznaczenia miejsc parkingowych, samochody przeszkadzają? Stawia się tam zapory z beczek (ulica Szafarnia), a w innych miejscach wyznacza się parkingi dla samochodów uniemożliwiając ruch pieszy?

Może to tylko przypadek, że wyznaczony parking na ulicy Pończoszników przypisany jest między innymi do adresu, pod którym mieści się zależna od miasta “Fundacja Gdańska”? Czyżby parking dla wybrańców?

Od dzisiaj samochody na Pończoszników jeżdżą po chodniku, a piesi chodzą po jezdni. Czekamy na parking przed Ratuszem.

Andrzej Ługin


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

One thought on “Pończoszników tylko dla samochodów

  • Z cala pewnością Miasto zareaguje w typowy sposób – poleci wyłożyć gładkimi płytami jezdnię dla samochodów, aby „była dostępna dla niepełnosprawnych” podczas gdy chodnik z kosteczką brukową pozostanie… parkingiem

    Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.