W pogodną zimową niedzielę, blisko 200 osób razem z Aleksandrem Masłowskim, rzecznikiem Muzeum II Wojny Światowej, przeszło przez „połowę” centrum Gdańska w spacerze „Szlakiem terroru”.

Szlakiem terroru, śladami zbrodni
Szlakiem terroru, śladami zbrodni

Spacer był końcowym akcentem Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie było oparte m.in. o wyniki badań historyków IPN opublikowane w książce „Mapa terroru” pod red. Karola Nawrockiego.  Organizatorami spaceru byli Muzeum II Wojny Światowej , Gdański Oddział IPN i Fundacja dla Gdańska i Pomorza.

Aleksander Masłowski „Szlakiem terroru”. Śladami zbrodni komunistycznych w Gdańsk

Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom spaceru, współorganizatorom, Radiu Plus za patronat, Aleksandrowi Masłowskiemu za niesamowitą opowieść i narrację, szczególnie składamy serdeczne podziękowania ks. Jackowi Taborowi, proboszczowi parafii Św, Franciszkanka z Asyżu, za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego. Dziękujemy również Wojciechowi Styborowi który ten zestaw nosił przez 3 godziny na swoich plecach. Poniżej zdjęcia i filmowy skrót spaceru, dziękujemy za rejestrację spaceru Mirkowi Koźbiałowi.

Gdańsk Strefa Prestiżu

Dodaj opinię lub komentarz.