W pogodną zimową niedzielę, blisko 200 osób razem z Aleksandrem Masłowskim, rzecznikiem Muzeum II Wojny Światowej, przeszło przez „połowę” centrum Gdańska w spacerze „Szlakiem terroru”.

Szlakiem terroru, śladami zbrodni
Szlakiem terroru, śladami zbrodni

Spacer był końcowym akcentem Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie było oparte m.in. o wyniki badań historyków IPN opublikowane w książce „Mapa terroru” pod red. Karola Nawrockiego.  Organizatorami spaceru byli Muzeum II Wojny Światowej , Gdański Oddział IPN i Fundacja dla Gdańska i Pomorza.

Aleksander Masłowski „Szlakiem terroru”. Śladami zbrodni komunistycznych w Gdańsk

Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom spaceru, współorganizatorom, Radiu Plus za patronat, Aleksandrowi Masłowskiemu za niesamowitą opowieść i narrację, szczególnie składamy serdeczne podziękowania ks. Jackowi Taborowi, proboszczowi parafii Św, Franciszkanka z Asyżu, za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego. Dziękujemy również Wojciechowi Styborowi który ten zestaw nosił przez 3 godziny na swoich plecach. Poniżej zdjęcia i filmowy skrót spaceru, dziękujemy za rejestrację spaceru Mirkowi Koźbiałowi.

Gdańsk Strefa Prestiżu


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.