Winy odkupione po blamażu z Koroną. Lechia Gdańsk wygrywa z Arką Gdynia 0:1 w derbach Trójmiasta. Bramkę na wagę trzech punktów zdobywa w doliczonym czasie gry Flavio Paixao. Zapraszamy do wysłuchania rozmów z Grzegorzem Wojtkowiakiem i Danielem Łukasikiem.

Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, LOTTO Ekstraklasa, Łukasik, Wojtkowiak

Piłkarze Adama Owena odnieśli arcyważne zwycięstwo z  odwiecznym  rywalem zza miedzy Arką Gdynia. Piłkarze chcieli jak najszybciej zatrzeć złe wrażenie, jakie zostawili po przegranym aż 0:5 meczu z Koroną Kielce

Gdyby ten mecz mógł się odbyć dzień po meczu z Koroną na pewno wyglądalibyśmy bardzo podobnie do tego jak zaprezentowaliśmy się dzisiaj, bo chcieliśmy jak najszybciej zmazać tę plamę, którą zostawiliśmy po poniedziałkowym meczu – powiedział Grzegorz Wojtkowiak, piłkarz Lechii Gdańsk.

Na czwartkowym treningu, poprzedzającym piątkowe spotkanie z Arką, zjawiło się kilkudziesięciu kibiców biało-zielonych.  Chcieli zmotywować piłkarzy do lepszej gry i uświadomić przed derbową bitwą, jak ważnym dla kibiców z Gdańska jest mecz z odwiecznym rywalem zza miedzy.

Spotkanie z kibicami miało nas zmotywować do tego meczu. Cieszy fakt, że cały czas nas wspierali. Spotkanie z kibicami pomogło uświadomić nam, jak bardzo ważne jest to spotkanie derbów –  powiedział Grzegorz Wojtkowiak.

Walka i zaangażowanie zdecydowały o końcowym sukcesie

Zaangażowanie, walka na boisku – to jest abecadło piłki. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś nie walczył i nie był zaangażowany, nie miał ambicji na meczu. Gdyby coś takiego miało miejsce na boisku, na pewno taki kolega szybko zostałby sprostowany – dodał Grzegorz Wojtkowiak

Daniel Łukasik cichy bohater meczu

Wyróżniającym się zawodnikiem biało zielonych był Daniel Łukasik, który dzielił i rządził w środku pola. Z pewnością był to jeden z lepszych meczów Łukasik po powrocie do Lechii z wypożyczenia.

Po tym 0:5 nie było łatwo. Trudno było o spokój, ale drużyna bardzo dobrze zareagowała, się podniosła i szkoda, że teraz jest przerwa na reprezentację. Byliśmy bardzo mocno zmotywowani, wiedzieliśmy że dla kibiców jest to bardzo ważny mecz –  powiedział po meczu Daniel Łukasik, zawodników Lechii Gdańsk.

Mateusz Błażewicz –  GoniecGdanski.pl

 

Dodaj opinię lub komentarz.