• Wydarzenie: Wielkanocy Koncert Dobroczynny na rzecz Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie
  • Czas: 24 marca br., godz. 17.00
  • Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pl. Bartoszewskiego 1, sala konferencyjna (poziom -3)
  • Cena biletu: 30 zł

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na Wielkanocny Koncert Dobroczynny na rzecz Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie, który odbędzie się w wigilię  Niedzieli Palmowej, 24 marca 2018, o godz. 17.00, w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Gwiazdami wieczoru będą goście z Wileńszczyzny: znany i ceniony Zespół Tańca Ludowego „Perła” z Niemenczyna, wykonujący tańce narodowe i ludowe polskie, litewskie, ukraińskie, rosyjskie i innych narodów oraz Zespół „Mejszagolanki”, wokalny zespół kobiecy, na którego repertuar  składają się polskie pieśni ludowe i patriotyczne, pieśni autorskie, biesiadne i estradowe. Gościem specjalnym będzie siostra Michaela Rak – założycielka i dyrektor wileńskiego hospicjum.

Piękną oprawą wydarzenia będą oryginalne, wileńskie palmy i ręcznie robione piernikowe serca, tradycyjnie obecne podczas Kaziuków – barwnego jarmarku obchodzonego od ponad 400 lat w Wilnie, 4 marca, ku czci św. Kazimierza, patrona Polski i Litwy.

Organizatorami wydarzenia są:

  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Dom Kresy w Gdańsku
  • Gmina Kolbudy – partnerska gmina podwileńskiego Niemenczyna

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach Muzeum (od wtorku do niedzieli w godz. 9.30-17.00) oraz przez stronę internetową www.bilety.muzeum1939.pl. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży biletów oraz palm i serc wielkanocnych zostanie przeznaczony na rzecz budowy oddziału dziecięcego wileńskiego hospicjum.

Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki powstało w 2012 roku i jest prowadzone przez polskie Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. To jedyna tego typu placówka na Litwie. Bezpłatnie udziela pomocy potrzebującym bez względu na narodowość i wyznanie.

Zapraszamy

Muzeum II Wojny Światowej, materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.