• Wydarzenie: Godzina „W” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pl. Bartoszewskiego 1
  • Czas: 1 sierpnia 2019, godz. 17:00

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki zaprasza na upamiętnienie 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Godzina „W” w Muzeum II Wojny Światowej, na które złożą się:

17:00 Apel Pamięci, miejsce: hol poziom -2

17:10 Oficjalna inauguracja Strefy Nowych Technologii i prezentacja pierwszego w Polsce filmu wykonanego w technologii VR „Kartka z Powstania”, miejsce: hol poziom -2

„Kartka z Powstania” trwa 16 minut, a prace nad nią zajęły ponad 2 lata. Fabuła opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kapitana Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który wychodząc do Powstania w sierpniu 1944 roku, otrzymał od swojej córki małą kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.

18:00 Premiera spektaklu Sen w reż. Magdaleny Gajewskiej, sala konferencyjna im J. Olszewskiego, poziom – 3

Bilety: 15 PLN bilet ulgowy/ 20 PLN bilet normalny, dostępne w sprzedaży na: bilety.muzeum1939.pl oraz w kasach Muzeum.

Spektakl Sen jest zwieńczeniem trwającego blisko pół roku projektu edukacyjno-teatralnego „Zmieniając perspektywę. Edycja II”, skierowanego do młodzieży. Sztuka została przygotowana przez grupę warsztatową w reżyserii pracownika Muzeum MIIWŚ, animatorki kultury i reżyserki Magdaleny Gajewskiej.

Profesor Jerzy Grzywacz (żołnierz Armii Krajowej, Powstaniec Warszawski) w spektaklu użycza głosu Świadkowi Historii.

Sztuka podejmuje temat konspiracyjnej działalności młodych ludzi w czasach okupacji.

Gdy młodość pełna entuzjazmu, ducha i pasji zderza się z brutalnością okupacji, nie ma miejsca na bierność. Pragnienie wolności okazuje się być silniejsze od terroru, strachu i pokusy bezczynności. Głęboka solidarność przeradza się w niespotykany wcześniej na taką skalę ruch oporu z niebagatelną rolą młodych. Zwyczajna młodzież postawiona w nadzwyczajnych okolicznościach daje świadectwo heroizmu i dojrzałości. Sztuka powstała na deskach sceny Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pragnie być hołdem dla przeszłości, jak również inspiracją do wdzięczności za wolność dziś. Spektakl przeznaczony dla widzów od 12. roku życia.

Gdańsk Strefa Prestiżu, materiały prasowe


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.