Zapraszamy wszystkich chętnych do pojawienia się w stolicy polskiej klasycznej muzyki elektronicznej. Cekcyn Electronic Music Festival 18 i 19.08.2017

Vangelis, Jean Michel Jarre, Kitaro, Klaus Schulze, Tangerine Dream, Kraftwerk, a na rodzimym podwórku Józef Skrzek, Mikołaj Hertel, Władysław Komendarek, Marek Biliński, czy Sławomir Łosowski i Krzysztof Duda, to najbardziej charakterystyczne postaci z kręgu klasycznej muzyki elektronicznej. To właśnie ona już od 12 lat sprowadza co roku miłośników elektronicznych brzmień z kraju i zagranicy do Cekcyna – urokliwego miasteczka położonego w sercu Borów Tucholskich. Dwudniowe spotkanie fanów pełne jest rozmów o najnowszych trendach i wydawnictwach, nowościach technicznych w dziedzinie syntezatorów, sekwencerów i oprogramowania. Czas upływa tu również pod znakiem towarzyskich spotkań i spacerów w gronie dawno nie widzianych przyjaciół.

CEMF - Cekcyn Electronic Music Festival fot. Andrzej Drelich
CEMF – Cekcyn Electronic Music Festival fot. Andrzej Drelich

CEMF, czyli Cekcyn Electronic Music Festiwal, to autorski pomysł Marcina Chmary i Tomasza Florka, którzy do 2011 roku tworzyli projekt muzyczny ELECTRONIC REVIVAL. Do Cekcyna zapraszali największe nazwiska krajowej sceny muzyki elektronicznej, a także młodsze pokolenie, które przejmuje z powodzeniem pałeczkę po „Starych Mistrzach”. Te międzypokoleniowe mosty zaowocowały zresztą serią kooperacji, z których jedna będzie wieńczyła na scenie pierwszy dzień tegorocznego festiwalu. Wystąpią na niej Krzysztof Duda, Robert Kanaan i Przemysław Rudź, którzy zaprezentują obszerne fragmenty ich ostatniej płyty „3C”, poświęconej Trójmiastu, gdzie wymienieni muzycy mieszkają i tworzą.

Marcina Chmara projekt muzyczny ELECTRONIC REVIVAL  fot. Andrzej Drelich
Marcina Chmara projekt muzyczny ELECTRONIC REVIVAL fot. Andrzej Drelich

Istotnym walorem CEMF jest jego edukacyjny charakter. Organizatorzy zadbali o możliwość zaprezentowania się początkujących muzyków w ramach konkursu z wyjątkowo atrakcyjnymi nagrodami. Kilkumiesięczna preselekcja kandydatów wyłoniła grono wybranych – BROKEN QUANTIZERS, PROJEKT 888 i DOGS HEAD, którzy rywalizować będą między sobą pomysłowością, techniką i zmysłem kompozytorskim. Najlepsi, poza nagrodami rzeczowymi, zaprezentują się drugiego dnia festiwalu na koncercie plenerowym na brzegu malowniczego Jeziora Cekcyńskiego. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Wojciech Konikiewicz – pianista, kompozytor muzyki improwizowanej, współczesnej, elektronicznej, filmowej, teatralnej, od lat współpracujący z czołówką polskiego rocka, pojawiając się na płytach min. Lecha Janerki, Grzegorza Ciechowskiego i innych.

W tym roku ważnym aspektem festiwalu będzie zbiórka funduszy na pomoc okolicznym gminom, które zostały doświadczone ostatnimi nawałnicami. Zebrały one smutne żniwo, niestety z ofiarami w ludziach włącznie.

Warto przypomnieć, że środowisko „klasycznych elektroników” już raz pomagało w podobnych okolicznościach, kiedy w 2012 roku w pobliżu Cekcyna przeszła trąba powietrzna niszcząc kilkanaście kilometrów kwadratowych lasu. Organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem uda się dołożyć własną cegiełkę w tej jakże szczytnej sprawie.

CEMF – Cekcyn Electronic Music Festival fot. Andrzej Drelich

Zapraszamy wszystkich chętnych do pojawienia się w stolicy polskiej klasycznej muzyki elektronicznej. Cekcyn Electronic Music Festival 18-19.08.2017

Gdańsk Strefa Prestiżu jest patronem medialnym Cekcyn Electronic Music Festival 2017.

Przemysław Rudź


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.