Strefa obywatelska

dr Karol Nawrocki: Paweł Adamowicz skończył się definitywnie jako samorządowiec

– Nie godzę się na to, aby przy każdej ważnej dla polskiej historii rocznicy wysłuchiwać w Gdańsku pokrętnych i niegodnych aluzji. (…) 1 września 2017 roku na Westerplatte Paweł Adamowicz skończył się definitywnie jako samorządowiec. – napisał w opublikowanym na portalu facebook oświadczeniu dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku,  odnosząc się do słów wystąpienia Pawła Adamowicza podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pełną treść oświadczenia zamieszczamy poniżej.

Nie godzę się na to, aby przy każdej ważnej dla polskiej historii rocznicy wysłuchiwać w Gdańsku pokrętnych i niegodnych aluzji. Przemilczałem 1 sierpnia, rocznicę Powstania Warszawskiego, kiedy dowiedziałem się, że miało ono w sobie element walki o prawa imigrantów do zamieszkania w Polsce (słowa wiceprezydenta). Przemilczałem 31 sierpnia, rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, gdy po decyzjach magistratu pod historyczną salą BHP widziałem powiewające flagi środowisk LGBT, byłych esbeków oraz ludzi, którzy jeszcze dwa lata temu kpili z „paździerzowej, klerykalnej i robolskiej >Solidarności<„. Trzeci raz nie będę milczał. 1 września 2017 roku na Westerplatte Paweł Adamowicz skończył się definitywnie jako samorządowiec. Dowiódł, że jest wyłącznie politykiem, wciągającym regularnie Gdańsk i Gdańszczan w swoje partyjne, nieuzasadnione mary, strachy i wizje. Politykiem, który nie zna świętości. Z lojalności wobec partii i KOD połączył symbol walki o utracone dziedzictwo II Rzeczpospolitej – Westerplatte, a także piękne słowa największego z Polaków – świętego Kościoła katolickiego Jana Pawła II z „ideałami” antydemokratów (nie szanujących demokratycznych wyborów), sytych, oderwanych od apanaży zachłannych beneficjentów III RP oraz agresywnych antyklerykałów. Połączył krew Polaków, ginących w walce z niemieckim okupantem z odpychającą, narzucającą się, jednocześnie śmieszną, tragiczną i nieskuteczną służalczością wobec niemieckich polityków.

dr Karol Nawrocki

23 thoughts on “dr Karol Nawrocki: Paweł Adamowicz skończył się definitywnie jako samorządowiec

 • Ciężki bełkot, na wskroś bezczelny i dzielący ludzi.

  Nocnik opróżniony przez okno.

  Odpowiedz
 • Czy Gdańsk Strefa Prestiżu ma zamiar być częścią „dobrej(podobno?) zmiany”?
  Można nie „kochać” Adamowicza w różnych sprawach, ale jak widzę pod tym czymś podpis Gdańsk Strefa Prestiżu to mnie trafia szlag.
  Ja nie godzę się na taką manipulację jak w wykonaniu p. Nawrockiego w tym wypadku.
  Zgadzam się, ze zdaniem z wcześniejszego komentarza NOCNIK OPRÓŻNIONY PRZEZ OKNO.

  Odpowiedz
  • Gdańsk Strefa Prestiżu ma zamiar być niezależnym w swoich poglądach i treściach publikowanych. Nikomu nie zamykamy możliwości publikacji listów i oświadczeń.

   Odpowiedz
   • W odróżnieniu od p. Nawrockiego.
    Jeśli opublikowaliście to w ramach ” nie zamykania możliwości publikacji listów i oświadczeń” to oświadczenie NIE POWINNO być podpisane jako Gdańsk Strefa Prestiżu.

    Odpowiedz
    • Już zostało to zmienione.

     Odpowiedz
     • Dziękuję za zmianę.

   • Na Facebooku piszecie Państwo, że nie mają tu wstępu ludzie PO, KOD, władz Gdańska, więc „nikomu nie zamykamy” jest raczej nieprawdą….

    Odpowiedz
    • ”Na Facebooku piszecie Państwo, że nie mają tu wstępu ludzie PO, KOD”

     A już myślałem, że to jakiś fajny, niezależny portal – a to tylko pisowska tuba dla naiwnych społeczników?

     Odpowiedz
 • Dramatem jest, że tacy ludzie jak Adamowicz dostają mandat do zarządzania dużymi miastami, no ale cóż uroki „demokracji” i głosy „młodych, wykształconych i z wielkich ośrodków” robią swoje. Nie powierzyłbym temu człowiekowi nawet roweru do popilnowania ale elektorat platformy to ludzie na poziomie intelektualnych impotentów.

  Odpowiedz
  • „De gustibus non disputantum est”.
   Dlaczego obrażasz ludzi? Czy to efekt kompleksów?

   Odpowiedz
 • A gdzie wypowiedź Adamowicza z 1 września? Co takiego powiedział?

  Odpowiedz
  • P.Nawrocki zapewne ma pretensje, że Adamowicz nie wspomniał jak Fotyga, że najważniejszym wydarzeniem 1 września była „8 rocznica słynnego przemówienia Lecha K.” ( to nie żart. Ona naprawdę tak stwierdziła :( )

   Odpowiedz
 • Wzywam wszystkich polskich patriotów – żołnierzy, funkcjonariuszy, urzędników, duchownych, obywateli, którzy swoją służbą i pracą utrwalali wolność, suwerenność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, a wypełniając patriotyczny obowiązek, odeszli na wieczną wartę.

  STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

  Przywołuję do nas Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Lecha Kaczyńskiego wraz z Małżonką, Marią Kaczyńską oraz ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego.

  STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

  Wzywam szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generała Franciszka Gągora, dowódcę Sił Powietrznych generała pil. Andrzeja Błasika, dowódcę operacyjnego Sil Zbrojnych generała Bronisława Kwiatkowskiego, dowódcę Marynarki Wojennej admirała floty Andrzeja Korwetę, dowódcę Wojsk Lądowych generała broni Tadeusza Buka, dowódcę Wojsk Specjalnych generała broni Włodzimierza Potasińskiego oraz dowódcę Garnizonu Warszawa generała dywizji Kazimierza Gilarskiego.

  STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

  Przywołuję Biskupa Polowego Wojska Polskiego generała broni Tadeusza Płoskiego, Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego abp. generała dywizji Mirona Chodakowskiego oraz pełniącego obowiązki Naczelnego Kapelana Ewangelickiego Wojska Polskiego ks. generała brygady Adama Pilcha.

  STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

  Wołam wszystkich, którzy w tragiczny poranek 10 kwietnia 2010 roku zginęli 
w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wiernie pracowaliście dla Polski i zginęliście, wypełniając patriotyczny obowiązek. Pamięć o Waszej służbie dla Ojczyzny i tragicznej śmierci pozostanie na zawsze w sercach rodaków!

  STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

  Odpowiedz
 • Prawda jest taka, że tylko ktoś kto nie zna P. Adamowicza, może pisać takie słowa. Takiego samorządowca można nam zazdrościć i piszę te słowa z pełną odpowiedzialnością.

  Odpowiedz
  • Można nie zgadzać się z prezydentem Adamowiczem to prawo każdego obywatela. Lecz tekst, który „wywalił” pan Nawrocki to stek bzdur i manipulacji i to jest coś czego nie wolno robić.

   Odpowiedz
  • Pan Adamowicz niedługo pójdzie do więzienia, bo skazany już został za oszustwa, których się dopuścił. Natomiast samo uzasadnienie wyroku było kuriozalne, łącznie ze stwierdzeniem o NISKIEJ SZKODLIWOŚCI postępków Adamowicza, więc proces zostanie powtórzony i nie będzie już dla niego taryfy ulgowej. Dodajmy, że wzięto się za niego w czasach PO, więc nie jest to zemsta PiS, a być może tylko „młodych” lokalnego PO.

   Odpowiedz
 • Czyli Pan p.o. Dyrektora rozpoczął kampanię wyborczą. Gratulacje.

  Odpowiedz
 • Po co dyskutowac nad smieciem , poprostu wywali go , chcial przemycic zadyme i mu sie nie udalo , ciagle stwarza jakies problemy jak by byl carem swiata. Obcych nam nie potrzeba niech idzie do swoich.

  Odpowiedz
 • Straszne to jest. Nie jestem fanem Adamowicza, tym bardziej w ostatnich sporach z władzami centralnymi, ale litości p.o. dyrektora jest ostatnią osobą, która może Adamowicza oceniać pod względem moralności i etyki pracy. To jest jakaś kpina.
  Poza tym chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają „flagi byłych esbeków” oraz czemu nagle p. Nawrocki chce zakazać pokazywania flag LGBT podczas obchodów Solidarności (za którą notabene ludzie LGBT też walczyli)?

  Odpowiedz
 • Pls. To nie debata publiczna pana Nawrockego, lecz próba odwracania kota ogonem. W imię polityki partii rządzącej. Przykro mi, że ten portal tak się spsił. Smutne

  Odpowiedz
 • Żenujący jest ten pan dr PiSiak. Nawet na dyrektora skansenu w Łowiczu się nie nadaje.

  Odpowiedz
 • A już wiem o co chodzi. Skoro Pan Masłowski ze „stefy” został p.o. rzecznika prasowego, to i nie dziwota, że oświadczenia pana p.o. dyrektora są publikowane. Ciekawe kto jeszcze jaką fuszkę z waszej „niezależnej” kliki dostanie:] Jest kilka rekrutacji, asystenci posła Sellina, lokalni działacze PiSu już poobsadzani, czas na kolejne zdobycze.

  Odpowiedz
 • a pan panie skończył się jako naukowiec.
  weź pan wygumkuj „dr.” przed nazwiskiem

  Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.