Zapraszamy do identyfikacji zdjęcia – miejsca wykonania, widniejących obiektów, historii. To może nie być Gdańsk, choć prawdopodobnie jest.

Nie jest to konkurs. Opiszmy razem to miejsce.
Swoje sugestie i podpowiedzi proszę umieszczać najchętniej pod artykułem na tej stronie.

Na fotografii widoczna jest kawiarnia „Cafe Dieper” (Pieper?), a także „Handwagen” – wypożyczalnia (sklep, produkcja?) wózków ręcznych.

Gdańsk Strefa Prestiżu


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

2 thoughts on “Opiszmy razem – zdjęcie nr 005

  • Zdjęcia wózków na wysokich kołach ,,,tylko dlatego mają wysokie koła bo je lekko się pcha to wynika z fizyki dźwignia dwuramienna ,,,a zważyć należy iż nieraz taki tragaż pchał około 250KG aby na życie zarobić a na konia nie każdego przed wojną było stać,,, a koniowi trzeba było dać owsa albo siana lub śruty to koszt był też nie mały i koń musiał zarobić na siebie i rodzinę koniarza- furmana,,, a jak nie mógł ruszyć gdy wóz przeładowano to używali bata a jak nie mógł dalej ruszyć to koń klękał na kolana,zwierzęta w tamtych czasach nie miały lekko ,,, tylko konie w wojsku były wielce szanowane.

    Odpowiedz
  • Pokazujcie starocie ile się da ,,, życie przedwojenne,,, bogactwo i zarazem biedę wielką to były dwa światy które żyły obok siebie oraz stocznie w których budowano UBOTY już te najnowocześniejsze ,,,narzędzie śmiercionośne z tej niby najwyższej kultury,,pokazujcie faktyczny stan a jest na pewno dużo dowodów ,,, leży dużo starych zdjęć w szufladach ,,, na strychach szczególnie na poddaszach. Ogłoście konkurs na najlepsze zdjęcie historyczne. Konkurs można podzielić na trzy kategorie aby miał większy prestiż nie zapominając o „”Jarmarku Dominikańskim””z dala od podłej polityki.

    Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.