Ja dziś krótko i na temat, bo jest sprawa i jest pytanie. Portal Trójmiasto.pl donosi, że dziurawy system wirtualnego głosowania na projekty budżetu obywatelskiego w Gdańsku umożliwia oddawania głosu za inne osoby. Możliwe jest też sprawdzenie, czy dana osoba już oddała głos, kiedy i z jakiego nr IP. No i tu pojawia się problem…

Problem jest taki – z informacji portalu wynika, że  prezydent Aleksandra Dulkiewicz do 22 września swojego głosu w budżecie obywatelskim 2020 nie oddała. Tymczasem sama prezydent 13 września poinformowała w mediach społecznościowych, że owszem – głos oddała i zachęca do tego innych.

Ktoś się pomylił? Ktoś mija się z prawdą? Sprawa nie jest błaha, trzeba ją wyjaśnić.

Pani Prezydent – czy od 9 do 13 września oddała Pani swój głos na wybrany projekt w budżecie obywatelskim na rok 2020?

O lukach, błędach i możliwych przekłamaniach w wynikach głosowania i możliwych tego konsekwencjach już nawet nie chcę myśleć. Jeśli pani prezydent głos oddała, a nie zostało to uwzględnione przez system, to jej głos zniknął. Tak, jak zniknęło wiele tysięcy głosów przy okazji głosowania na budżet obywatelskich w 2017 r. Czy w tym roku doszło do powtórki tej sytuacji?

Halo Gdańsk! Mamy problem!

Paweł Ilski

Od redakcji: Rzecznik prezydent Dulkiewicz wydał komunikat w sprawie nieszczelności systemu głosowania -> link, z którego wynika, że system, mimo że jest nieszczelny, jednak działa prawidłowo i głosy nie znikają.

3 thoughts on “Pani Prezydent, czy Pani głosowała w Budżecie Obywatelskim?

  • Kochane gdańszczanki, kochani gdańszczanie – ach te szczere uczucia.

    Odpowiedz
  • Dla mnie Gdanszczanina,to ta pani jest ,wielka pomylka i czekam z utęsknieniem ,kiedy tej pani skonczy sie kadencja.

    Odpowiedz
  • To się chyba nie doczekasz Bo naszym Gdańskiem rządzą masoni + illuminati = MAFIA . Kadencję w Gdańsku są dożywotnie

    Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.