Wydarzenia i informacje

II Pomorski Przegląd Teatralny „Historie Bohaterów Niezłomnych. Bohaterowie walk o Niepodległość Polski”

II Pomorski Przegląd Teatralny „Historie Bohaterów Niezłomnych. Bohaterowie walk o Niepodległość Polski” – Gdańsk, 23 marca 2019

Wezmą w nim udział uczniowie pomorskich szkół. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku.

II Pomorski Przegląd Teatralny „Historie Bohaterów Niezłomnych. Bohaterowie walk o Niepodległość Polski” odbędzie się 23 marca 2019 roku od godziny 9.30 w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (ul. Św. Ducha 2). Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku.

– W tym roku główny nacisk kładziemy na zaprezentowanie historii bohaterów Polski, którzy z bronią w ręku, ale też w inny sposób walczyli o wolność Ojczyzny: najpierw w okresie I wojny światowej podczas zmagań o Niepodległość, by dwadzieścia lat później bronić jej w trakcie II wojny światowej i po jej zakończeniu – mówi Artur Chomicz z IPN Gdańsk, koordynator przeglądu.

W konkursie biorą udział amatorskie grupy i zespoły teatralne działające przy szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych, centrach kultury oraz innych instytucjach prowadzących działalność edukacyjną i kulturalną, które mają siedzibę na terenie województwa pomorskiego. Pełna lista grup teatralnych uczestniczących w przeglądzie, dostępna jest na plakacie.

Gdańsk Strefa Prestiżu


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.