Gdańskie piłkarki w najbliższą niedzielę podejmą przed własną publicznością aktualnego Mistrza Polski, Górnika Łęczna. Będzie to pierwszy mecz podopiecznych Tomasza Borkowskiego pod nową nazwą klubu – AP LOTOS Gdańsk

Górnik Łęczną przez ostatnie trzy sezony kończył rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli. Drużna  z województwa lubelskiego w swoich szeregach posiada również reprezentantki Polski. Jednakże, w obecnym sezonie po czterech kolejkach, podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza zajmują dopiero siódme miejsce w tabeli. Gdańszczanki chcą po raz pierwszy zwyciężyć przed własną publicznością.

Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, ale zależy nam na 3 punktach. Postaramy się wyeliminować mocne strony Górnika i wykorzystać te słabe. Musimy na ten mecz wyjść z dobrym nastawieniem i zagrać konsekwentnie, z agresją – mówi Aneta Plotzka, pomocniczka Lotosu.

Podopiecznym trenera Tomasza Borkowskiego nie udało się sprawić niespodzianki w poprzednim meczu przeciwko liderowi tabeli, Czarnym Sosnowiec. Piłkarki Lotosu przegrały ten mecz 0:5.

Po meczu w Sosnowcu musiałyśmy dokładnie przeanalizować to, co się stało, wyciągnąć wnioski i jak najszybciej zapomnieć o tej porażce – opowiada Aneta Plotzka

Drużyna Czarnych Sosnowiec była zdecydowanie lepsza, a to dało nam dużo do myślenia. Jesteśmy młodym i ambitnym zespołem. Po remisie z Głogówkiem i porażką z Sosnowcem czujemy złość i niedosyt, ciężko pracujemy, chcemy wygrać ten mecz, bo wiemy, że Łęczna jest w naszym zasięgu – podsumowuje 24-letnia zawodniczka.

Mecz z Górnikiem Łęczna rozpocznie się w niedzielę (6 września) o godz. 17:00 na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy al. Grunwaldzkiej 244. Wstęp jest bezpłatny.

Mateusz Błażewicz

Dodaj opinię lub komentarz.