Jak co roku, dla fanów motoryzacji przygotowano kilkanaście imprez, z których najważniejsze są oczywiście targi motoryzacyjne organizowane w kilku miastach w kraju. Gdzie będziemy mogli wybrać się na targi w 2016 roku?

Motor Show Poznań to nie tylko największa i najważniejsza impreza targowa branży motoryzacyjnej w naszym kraju, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Pod obecną nazwą impreza organizowana jest od 2000 roku i rokrocznie przyciąga tysiące zwiedzających. W 2011 roku było to niemalże 50 tysięcy osób, jednak na poprzednią edycję imprezy stawiło się ponad 113 tysięcy osób. W ciągu trwania imprezy liczba wystawców podwoiła się i w 2015 roku wyniosła okrągłe 200 wystawców. Głównej wystawie towarzyszy wiele imprez, m. in. salony motocyklowy, karawaningowy czy lotniczy, a także rodzinne miasteczko bezpieczeństwa, pokazy motocyklowe i samochodowe oraz przejazdy samochodami terenowymi. Kolejna edycja Motor Show Poznań odbędzie się w dniach 31 marca – 3 kwietnia 2016 roku.

Moto Show Kraków to najmłodsza z opisywanych imprez, organizowana jest od zaledwie 2 lat w sercu Małopolski. Targi z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością, a poprzednią edycję odwiedziło niemalże 30 tysięcy osób. Na targach można było podziwiać ponad 300 aut, wśród których premierę miał m. in. Mercedes-AMG GT. Imprezie towarzyszyły pokazy driftu oraz tunningu, a także obecność Jerzego Dudka, jednego z najlepszych polskich bramkarzy. Kolejna edycja Moto Show Kraków rozpocznie się już w dniach 21 – 22 maja 2016 roku.

targi motoryzacyjneOrganizowane od 7 lat Trójmiejskie Targi Motoryzacyjne (3TM) są największą imprezą tego typu w północnej Polsce. Targi są przeglądem najważniejszych nowości i trendów w motoryzacji oraz przybliżeniem rynku samochodów osobowych, ciężarowych, ale również motocykli i quadów dla mieszkańców Pomorza. Polski Związek Motorowy jest partnerem imprezy od samego początku jej istnienia. Dzięki współpracy z PZMot-em zorganizowano programy szkoleniowe dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pomorskie targi czeka mała rewolucja. Kolejna edycja imprezy odbędzie się w o wiele większym Amber Expo, a nie jak dotychczas w Ergo Arenie. Jednocześnie nieco zmieniona zostanie formuła targów, co w praktyce oznacza powiększenie liczby dostawców oraz atrakcji. Ostatnią edycję 3TM odwiedziło ponad 15 tysięcy osób, a kolejna odbędzie się już w ostatni weekend września 2016 roku.

W dniach 20-22 listopada 2015 odbyło się Warsaw Moto Show czyli organizowana od kilku lat stołeczna impreza poświęcona branży motoryzacyjnej. Ostatnią edycję odwiedziło ponad 143 tysiące osób i ponad 200 wystawców, co oznacza, że konkuruje ona na równi ze wspomnianym wyżej Motor Show Poznań. Na powierzchni ekspozycyjnej wynoszącej ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych zaprezentowali się wszyscy czołowi producenci ze świata motoryzacji, ale również dealerzy, producenci części, firmy ubezpieczeniowe czy tunningowe. Na targach, odbywa się gala wręczenia najbardziej prestiżowych nagród w Polsce, czyli finał plebiscytu „Złota Kierownica” organizowany od 7 lat przez redakcję tygodnika „Auto Świat”. Kolejna edycja Warsaw Moto Show odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2016 roku.

Z nadzieją na więcej
Targi motoryzacyjne w Polsce, z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Oczywiście by dogonić Zachód jeszcze trochę brakuje, ale widać, że Polacy zaczynają interesować się motoryzacją. Rok 2016 może przynieść kolejne rekordy frekwencji, więc do zobaczenia na targach!

 

Maciej Zieliński, Globmedium


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.