Wydarzenia i informacje

Suita Stratosferyczna na żywo – Koncert Józef Skrzek i Przemysław Rudź

Piątkowy wieczór, 17.11.2017, w kościele pw. Bożego Ciała przy ul. 3 Maja 19A w Gdańsku, to czas i miejsce startu wyprawy ku stratosferze – na skrzydłach dźwięku i wyobraźni, pod heweliańską mapę nieba.

Wydarzenie organizuje grupa gdańskich przewodników turystycznych – działaniem takim chcą oni poszerzyć paletę miejsc w Gdańsku, o te mniej znane, ale tak samo warte oglądania i zwiedzania jak choćby obiekty przy ul. Długiej, czy na Długim Targu. Na takie ponowne odkrycie zasługuje bez wątpienia zabytkowy kościół Bożego Ciała, leżący u stóp Góry Gradowej, tuż obok gdańskiego dworca PKS. Kościół ma niezwykle urokliwe wnętrza, sięgające wielu wieków wstecz. Posiada także unikalne dzieła sztuki, głównie z XVII i XVIII wieku, a przy tym – wiele potrzeb odnośnie ich utrzymania, restaurowania, czy wręcz ratowania. Otwarcie obiektu na artystyczną działalność to właśnie sposób by temu sprostać.

Zabytkowe Organy w kościele pw. Bożego Ciała
Zabytkowe Organy w kościele pw. Bożego Ciała

Jedną z najpilniejszych potrzeb jest odtworzenie zabytkowych organów zniszczonych przez wandali i szabrowników zaraz po wojnie. Długo czekają ma odbudowę, aby więc rozpocząć akcję zbierania środków na ten cel w piątek 17 listopada 2017, po godzinie dwaj wybitni kompozytorzy i multiinstrumentaliści – Józef Skrzek i Przemysław Rudź po raz pierwszy na żywo wykonają materiał z ich wspólnej płyty – The Stratomusica Suite. Usłyszymy zapewne także nieco utworów solowych, a raczej usłyszymy i zobaczymy, bo cały koncert zilustruje elektronicznymi obrazami VJ. Manilov.

Józef Skrzek i Przemysław Rudź - The Stratomusica Suite Live
Józef Skrzek i Przemysław Rudź – The Stratomusica Suite Live

To niezwykłe muzyczne spotkanie artystów z różnych pokoleń, z dwu krańców Polski, ale artystycznie dusz sobie bardzo bliskich, będzie misterium nie tylko dźwięku ale i obrazu. Obaj multiinstrumentaliści posługują się głównie instrumentami klawiszowymi, obaj przemierzają ponadczasowe przestrzenie na skrzydłach dźwięku, ku granicom wyobraźni, by tam gdzie je osiągną swobodnie je przekraczać i podążać dalej.

Józef Skrzek to dziś jeden z najdłużej działających polskich artystów z grona tych, którzy osiągnęli uznanie nie tylko na scenie krajowej, ale i międzynarodowej. To autor i wykonawca muzyki elektronicznej, organowej, sakralnej, filmowej, teatralnej, jazzowej, rockowej, progresywnej, współczesnej, czy wreszcie takiej, której nie obejmują żadne klasyfikacje i granice, a który wreszcie – wciąż ma jeszcze wiele przed sobą. Może nawet i to, co najlepsze dopiero usłyszymy niebawem…

Młodszy o pokolenie Przemysław Rudź, obok także znakomitego muzycznego warsztatu oraz, jak na swój młody wiek, pokaźnego artystycznego dorobku, jest najbardziej znanym astronomem wśród muzyków. Jan Heweliusz zapewne więc też będzie obecny tu duchem.

Z kolei VB Manilov, to także już uznana, nie tylko w Trójmieście, twórczyni wizualizacji do muzyki.

Zapraszamy serdecznie!

Jan Rezner

Skrzek/Rudź – The Stratomusica Suite LIVE

Miejsce: Kościół Bożego Ciała w Gdańsku, ul. 3 Maja 19A

 

Bilety/cegiełki: 40 pln

Sprzedaż biletów/cegiełek przed koncertem w kościele lub w przedsprzedaży (ilość miejsc ograniczona) – wstępny kontakt i zamówienie na adres mailowy Stowarzyszenia Turystycznego – Pomorska Organizacja Rozwoju Turystyki: stowarzyszenieport@gmail.com

W odpowiedzi przyjdzie potwierdzenie o przyjęciu rezerwacji i numery kolejnych zarezerwowanych cegiełek/kart wstępu. Następnie należy dokonać przelewu na konto:
41 2490 0005 0000 4000 9504 8536 (Alior Bank).

Po jego otrzymaniu wskazane zostanie miejsce odbioru dogodne dla kupującego.
Codziennie od 9.oo do 19.oo – pod nr. telefonu stowarzyszenia +48 531 906 823, udzielane są wszelkie informacji na ewentualne pytania.


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

One thought on “Suita Stratosferyczna na żywo – Koncert Józef Skrzek i Przemysław Rudź

Dodaj opinię lub komentarz.