Na boisku AWFiS w Nowy Rok piłka w grze po raz 43! Drużyna oliwskiej uczelni wygrała po dość twardym i hardym kopaniu 2:0 z zespołem „Przyjaciół” uczelni.

O 12.26 pierwszą bramkę, która zdobywcy daje prawo do całorocznego splendoru, strzelił Filip Trojanowski, pływak – nie piłkarz, syn Piotra, też pływaka – kraulisty, po przyzwoitym jakościowo podaniu Marka Fostiaka, lekkoatlety, piłkarza Lechii, noworocznego rutyniarza.

Nowy Rok z futbolem na AWFiS po raz 43!
Nowy Rok z futbolem na AWFiS po raz 43!

Prowadzeni przez swojego kapitana Mirosława Piątka, który roztropnie kontrolował szyki obronne zespołu, gospodarze atakowali romantycznymi kontrami, po skrzydłach wykorzystując możliwości swojej młodzieży i spokój dwóch rozgrywających: Bartka Dolańskiego i Krzysztofa Wnorowskiego. Sprytne podanie tzw. siateczką w polu karnym tego drugiego zamknął płaskim strzałem Wojciech Matczak, najstarszy uczestnik meczu, zapewniając tuż przed przerwą komfortowe prowadzenie akademikom. Kontuzjowany Leszek Chludziński, przełajowa legenda uczelni, mógł już mecz obserwować spokojnie.

W drugiej połowie zawody z piłką był bardziej wyrównane, ale „Przyjaciołom” zabrakło liczb. Utrzymując sprawnie futbolówkę w swoim posiadaniu, zgoła niesprawnie nią kierowali w okolicy bramki gospodarzy. Coś tam wisiało w powietrzu, ale okoliczności bramkowe były niekonkretne, może poza epizodem Piotra Trojanowskiego, a szarże Rafała Sendala, Stefana Wryczy czy Mirka Dybizbańskiego, nie miały pożądanej jakości. Mecz mógł zamknąć najszybszy na murawie Krzysiek Fostiak, ale wypchnięty na skraj poletka bramkowego nie zdołał pokonać Jarka Niedzielskiego.

Wynik końcowy obie drużyny przyjęły z godnością. Gospodarze – bo wygrać drużynie uczelni sportowej u siebie po prostu wypada, „Przyjaciele” gospodarzy – bo co prawda od ostatniego sukcesu (8:6 – red.) minęły cztery lata, ale porażka dwoma bramkami daje nadzieję na rewanż lepszą niż klęska, która przytrafiła się dwa lata temu. A Filip Trojanowski dołączył do Macieja Grubby, Rafała Pióreckiego i Rafała Sendala, strzelców bramek premierowych w ostatnich latach.

wybrzeze24.pl

Dodaj opinię lub komentarz.