Wydarzenie: Cysterskie krużganki
Czas: 15 lipca 2018 r. godzina: 13:45 – 15.30
Miejsce: Bazylika archikatedralna w Gdańsku-Oliwie, (przed głównym wejściem).
Wstęp wolny

Cysterskie krużganki
Cysterskie krużganki

Opis wydarzenia
Kto to był konwers? Jakie ciekawostki paleontologiczne kryje w sobie Katedra Oliwska? Dlaczego czaszka na obrazie „Ukrzyżowanie” nie została namalowana pod krzyżem? Wejdziemy do cysterskich krużganków i przyjrzymy się tematyce oraz symbolice obrazów, rzeźb i portali. Poznamy fakty z życia niektórych opatów, zajrzymy do Sali Pokoju, Wielkiego Refektarza i wirydarza. Będziemy patrzeć pod nogi. Szykuje się popołudnie znakomitych wrażeń.

Ze względu na mecz finałowy Mundialu 2018 o godz. 17 prosimy o punktualne przybycie. Jeśli jednak ktoś się spóźni, proszę nas szukać w krużgankach (wejście od nawy południowej – po prawej).

Organizatorem jest Fundacja dla Gdańska i Pomorza.
Opowiadać będzie Agnieszka Mencel Gry i Zagadki Mericurius

Serdecznie zapraszamy 

Fundacja dla Gdańska i Pomorza


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

One thought on “Cysterskie krużganki – spacer

  • Start wycieczki opóźniony o 30 min bo wystąpił problem z kluczem otwierającym dostęp do krużganków, czegoś tam nie zobaczyliśmy bo ksiądz dyskretnie wyganiał, ponieważ o 16 zamykają, Sala Pokoju jest zamknięta w niedzielę (więc po co w opisie wydarzenia jest napisane że zajrzymy do Sali Pokoju?), dostępna tylko w dni powszednie, ludzi tłum, ledwo co było słychać panią przewodniczkę. Poza tym wycieczka spoko :/

    Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.