Lechia Gdańsk potwierdza dominacje na trójmiejskich boiskach piłkarskich ogrywając po raz trzeci w tym sezonie odwiecznego rywala zza miedzy jeden do dwóch. Dla Biało-Zielonych było to dziewiąte zwycięstwo w derbach Trójmiasta, odkąd gdańszczanie powrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej. Bramki dla Lechii zdobywali Steven Vitoria i Flavio Paixao.

Arka Lechia

Drugie z rzędu zwycięstwo w derbach Trójmiasta

Dla piłkarzy Piotra Stokowca było to drugie z rzędu, a trzecie w całym sezonie zwycięstwo z Arką. Podobnie jak przed tygodniem, to piłkarze Biało-Zielonych mieli więcej argumentów piłkarskich i pewnie zwyciężyli drużynę Leszka Ojrzyńskiego.  Zwycięstwo tym okazalsze, że odniesione na trudnym terenie, na którym Arka niezwykła przegrywać. Tylko początek pierwszej połowy należał do żółto-niebieskich, którzy w 7. minucie meczu po zagraniu piłki ręką przez obrońce Lechii i wykorzystaniu rzutu karnego przez Mateusza Szwocha, wyszli na prowadzenie.

Od tego momentu to Biało-Zieloni dominowali i rządzili na boisku, co bardzo irytowało zgromadzonych na stadionie kibiców gospodarzy. Bramkę wyrównująca dla Lechii w 22. minucie meczu, po rzucie rożnym i dośrodkowaniu piłki przez Joao Olivieire, zdobył Steven Vitoria.  Było to pierwsze trafienie Kanadyjczyka na boiskach Ekstraklasy.  Wynik spotkania w 43. minucie ustalił  świetnie dysponowany na wiosnę Flavio Paixao, który po dośrodkowaniu piłki z prawej strony przez Simeona Sławczewa umieścił ją w bramce żółto-niebieskich. Było to dziewiąte trafienie Portugalczyka w tym sezonie.

Lipski: dobitnie pokazaliśmy kto rządzi w Trójmieście

Ten mecz był inny od meczu w Gdańsku. Arka pierwsza strzeliła bramkę. W każdym razie rezultat ten sam, czyli trzy punkty dla Lechii. Z tego na pewno jesteśmy zadowoleni, bo potrzebowaliśmy tych punktów. Trzeci zwycięski mecz w derbach w tym sezonie, dziewięć punktów, tak wiec dobitnie pokazaliśmy kto rządzi w Trójmieście –  powiedział po meczu Patryk Lipski

Trzecie wygrane derby w tym sezonie. Macie patent na zespół z Gdyni?

Arka nam leży, tylko szkoda że nie gramy z nimi co tydzień bo byśmy mieli mistrzostwo Polski.

W kolejnych meczach będziecie w stanie utrzymać te dobrą passę?

Mam nadzieje, że po tych wgranych nabierzemy pewności i będziemy wygrywać z kolejnymi rywalami.  Teraz gramy z Cracovia u siebie. Mam nadzieje, że kibice dopiszą po tych dwóch wygranych meczach.  No i musimy pójść za ciosem, bo mimo dwóch zwycięstw sytuacja w tabeli wciąż nie jest zbyt kolorowa.

Pełna pomeczowa wypowiedź Patryka Lipskiego

Łukasik: wracamy na właściwe tory

Sześć dni, dwa zwycięstwa derbowe, dziewięć punktów. Tak można grać!

Tym bardziej cieszy zwycięstwo, że odwróciliśmy wynik, a wiemy, że Arka dobrze prezentowała się u siebie. W końcu pokonała u siebie Legię Warszawa. Przegrywaliśmy, potrafiliśmy jednak ten wynik odwrócić i przechylić szale zwycięstwa na naszą korzyć –  powiedział po meczu Daniel Łukasik.

Pełna pomeczowa wypowiedź Daniela Łukasika

Feta po derbach!

Na piłkarzy Biało-Zielonych w Gdańsku przy Traugutta czekało kilkuset kibiców Lechii, którzy zgotowali im bardzo gorące przywitanie. Zresztą zobaczcie sami jak świętowała kolejne zwycięstwo w derbach Trójmiasta Biało-Zielona rodzina! Filmik nagrał Verenthin

Mateusz Błażewicz

 

Dodaj opinię lub komentarz.