Ponad 600 pluszowych zabawek i maskotek trafiło do strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Gdańska Wrzeszcza. Sama akcja zbierania pluszaków jeszcze się nie skończyła i wciąż można je dalej przynosić pod wskazane adresy w tym linku.

Misiaki trafiły do strażaków

Pierwsza partia pluszaków trafiła już do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku przy ul. Sosnowej 2. W przekazaniu zabawek wzięli udział także radni Miasta Gdańska: Anna Wirska oraz Łukasz Hamadyk. Organizatorzy zapowiedzieli przedłużenie zbiórki, bowiem wciąż do siedziby Gdańskiego Klubu Sportowego Korsarz przy al. Grunwaldzkiej 53 w Gdańsku i biura posła na Sejm RP Jana Kiliana w Starogardzie Gdańskim przychodzą mieszkańcy, w tym także dzieci, którzy ofiarują pluszowe misie, kredki czy samochodziki.

Misiaki trafiły do strażaków

Razem posprzątamy grób Erwiny Barzychowskiej – pierwszej dziecięcej ofiary II wojny światowej w Gdańsku, która zmarła w szpitalu w wieku 10 lat w wyniku ciężkich obrażeń będących konsekwencjami podpalenia Poczty Polskiej w Gdańsku przez niemieckie oddziały 1 września 1939 roku.

Razem posprzątamy grób Erwiny Barzychowskiej

Organizatorzy akcji „Daj misiaka dla dzieciaka” zapraszają wszystkich darczyńców, mieszkańców Gdańska i Pomorza do wspólnego uprzątnięcia grobu Erwiny Barzychowskiej, który znajduje się na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu w Gdańsku Zaspie.

Porządkując grób Erwiny Barzychowskiej chcemy przypomnieć wszystkim o losach Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, a także o innych bohaterach, którzy oddali swoje życie za Polskę podczas II wojny światowej. Cieszę się, że razem możemy pochylić się nad ich mogiłami, tym bardziej, że organizatorzy akcji „Daj misiaka dla dzieciaka” zaplanowali sprzątanie w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych – mówi Andrzej Jaworski.

Każdy, kto planuje wziąć udział w sprzątaniu grobu Erwiny Barzychowskiej, proszony jest o przyniesienie ze sobą wiadra, szczotki i środków chemicznych.

Partnerem akcji jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Udział w sprzątaniu Cmentarza Ofiar Hitleryzmu zapowiedzieli Patroni Honorowi akcji „Daj misiaka dla dzieciaka” oraz radni Miasta Gdańska. Ich obecność planowana jest od godz. 9.00, w sobotę 22. października 2016 r.

Akcja „Daj misiaka dla dzieciaka” odbywa się pod patronatem medialnym Gdańsk Strefa Prestiżu.

Dodaj opinię lub komentarz.