Zapraszamy na uroczystości 100. rocznicy powstania Klubu Sportowego „Gedania”. Uroczystości rozpoczną się 15 września 2022 (w czwartek) o godz. 9.00 od Mszy świętej w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika (al. Legionów 13, Gdańsk Wrzeszcz).

Następnie, o godz. 10.00, przy kościele zostanie odsłonięta wystawa o Gedanii przygotowana przez Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Gdańsku pt. „Z miłości do sportu. Z dumy bycia Polakiem”. O godz. 10.45 zaplanowano złożenie kwiatów pod pomnikiem Pomordowanych i Poległych Gedanistów.

O godz. 12.00 w sali konferencyjnej Dyrekcji Kolei w Gdańsku (ul. Dyrekcyjna 2–4) odbędzie się prezentacja reprintu Księgi Pamiątkowej Kazimierza Papée – Komisarza Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku oraz pokaz filmu o polskich organizacjach z Wolnego Miasta Gdańska (ze względu na pojemność sali wydarzenie jest limitowane do 60 osób).

Dla gości wydarzenia, zarówno młodszych, jak i starszych, przygotowaliśmy pamiątki: kopie historycznej maskotki Gedanii z dwudziestolecia międzywojennego oraz reprinty Księgi Pamiątkowej Kazimierza Papée – Komisarza Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku.

W uroczystości weźmie udział prezes IPN dr Karol Nawrocki.

Szczegółowy program wydarzenia

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku

materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.