Mieszkańcy i przedsiębiorcy protestują przeciwko zamknięciu na minimum dwa lata całego Długiego Pobrzeża.

Długo oczekiwany remont Długiego Pobrzeża według nieoficjalnych informacji ma się zacząć 15 listopada. Już w 2021 Urząd Miasta poinformował przedsiębiorców i mieszkańców Długiego Pobrzeża (na odcinku od Zielonego Mostu do Żurawia) o planowanym remoncie. Według ubiegłorocznych ustaleń remont miał być przeprowadzany etapami, czyli odcinkami ok. 20-metrowymi. Zapobiegłoby to całkowitym zamknięciu ruchliwej i najczęściej odwiedzanej części Głównego Miasta, a zarazem odcięciu lokali gastronomicznych i sklepów od klientów. Jednak podczas ostatniego spotkania, które odbyło się w zeszłym tygodniu, poinformowano właścicieli lokali przy Długim Pobrzeżu, że podczas prac remontowych cały kilkusetmetrowy odcinek Długiego Pobrzeża zostanie zamknięty na minimum dwa lata.

Już w 2021 Urząd Miasta poinformował przedsiębiorców i mieszkańców Długiego Pobrzeża (na odcinku od Zielonego Mostu do Żurawia) o planowanym remoncie.

Zdesperowani przedsiębiorcy są pewni, że podczas tego remontu  zbankrutują z powodu odcięcia ich lokali i sklepów od klientów. Szczególni boli ich to, że urzędnicy nie chcą z nimi rozmawiać i nikt z nimi nie chce z nimi konsultować przebiegu tego remontu. Do dzisiaj nikt nie poinformował ich o harmonogramie prac remontowych ani oficjalnym terminie rozpoczęcia prac.

Wszyscy przedsiębiorcy i mieszkańcy, zebrani na spontanicznym proteście i spotkaniu z mediami przy Bramie Chlebnickiej, są zgodni, że remont jest potrzebny i konieczny.

Mieszkańcy i przedsiębiorcy protestują przeciwko zamknięciu na minimum dwa lata całego Długiego Pobrzeża.

Jednak sposób, w jaki “miasto” ich traktuje, jest skandaliczny. Jeżeli urzędnicy miejscy pozostaną głusi, przedsiębiorcy i mieszkańcy Długiego Pobrzeża zapowiadają zaostrzenie protestu włącznie z blokowaniem remontu. Łukasz Hamadyk ze Stowarzyszenia Gdańsk Tworzą Mieszkańcy złożył na ręce prezydent Aleksandry Dulkiewicz pismo z pytaniami na temat przebiegu remontu. Również radny miejski Przemysław Majewski złożył do prezydenta Gdańska interpelację w sprawie wpływu remontu Długiego Pobrzeża na działalność pobliskich przedsiębiorców.

 

Andrzej Ługin

One thought on “Długie Pobrzeże zamknięte na dwa lata

  • Macie to za czym głosowaliście w wolnych wyborach…Przez dwa lata wykończą was wszystkich, wyrzucą, a lokale i wasze mieszkania przejmą znajomi i kolesie magistratu P. Dulkiewicz.

    Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.