Rozmaitości

Uwaga na fałszywe faktury z Play

Operator sieci komórkowej Play ostrzega swoich klientów przed fałszywymi fakturami. Pierwsze informacje o fałszywkach pojawiły się już 6 października.
Mejle z fałszywymi frakturami przychodzą z innego adresu. Natomiast wpłacone pieniądze trafiają na inne konta niż operatora.

faktura_play

Oszuści nie próżnują i ciągle szukają chwili Waszej słabości czy nieuwagi. Dziś dostaliśmy kilka sygnałów od tych klientów, którzy dokładniej przyglądają się takim podejrzanym mailom. Bardzo Wam dziękuję za pomoc. Faktury wyglądają bardzo podobnie do naszych, tylko nie są nasze a pieniądze zasilą anonimowe konto w Panamie. Bardzo proszę uważajcie.” – pisze rzecznik operatora na blogu.

Faktury przychodzą między innymi z takich adresów np. akkas.satis@ys.renault.com.tr, akkas.satis@ys.renault.com.tr, a.esma@bilgiteknik.web.tr, info@intertekselvan.com czy inhester@kb10.info.

Faktury wysyłane są również do abonentów nie posiadających telefonów w Play.

Rzecznik Play radzi aby zawsze w przypadku wątpliwej faktury ją potwierdzić, na przykład na stronie PLAY24. Również należy zwracać uwagę na to, z jakiego adresu otrzymujemy maile związane z płatnościami.

Andrzej Ługin

Dodaj opinię lub komentarz.