Galeria

Wokół stawu młyńskiego – galeria zdjęć

Orzechy wyrastają, bo wiewiórki zapominają, gdzie zakopały swoje zapasy na zimę.

Wiewiórki zakopują orzechy w różnych miejscach, ale pamięć mają niespecjalną. O niektórych miejscach pamiętają, o niektórych nie. I tam, gdzie zapomniały, tam wyrasta orzech. W ten sposób wyrósł ten:

Chciałabym pokazać piękne otoczenie oliwskiego młyna – Młyna VI, młyna Willego Czachowskiego. Ale zanim to zrobię, przeczytaj koniecznie o historii tego miejsca: Saga rodziny Czachowskich.

Najpierw sam młyn – z pietyzmem podnoszony do świetności, odkąd Wojciech Duraj kupił go w 2004 roku. Oczywiście, funkcji już swojej nie pełni. Część starych cegieł musiała być wzmocniona nowymi, głównie w partiach przyziemia, wyżej są oryginalne, dużo przestrzeni,  stare, oryginalne schody, zachowane fragmenty mechanizmu młyńskiego, zachowane kolumny i wiele belek ze stropu, dużo klimatycznych gadżetów.

Poniżej dwa widoki z młyna – na dwie strony:

A teraz to, czym naprawdę można się zachwycić – piękny, oliwski ogród, dosłownie kilkadziesiąt metrów od najbardziej hałaśliwej ulicy w mieście (każde zdjęcie można po kliknięciu jeszcze bardziej otworzyć przyciskiem toggle size).

Cała galeria – z podziękowaniami dla p. Wojciecha Duraja i Romka Hildebrandta – dobrego ducha tej wycieczki.

Anna Pisarska-Umańska

 

Dodaj opinię lub komentarz.