Strefa smaków

III edycja Festiwalu Piw Rzemieślniczych HEVELKA

W dniach 2 i 3 czerwca 2017 roku odbędzie się III edycja Festiwalu Piw Rzemieślniczych HEVELKA. To impreza otwarta dla wszystkich – zarówno na co dzień związanych z branżą piw rzemieślniczych, jak i tych, którzy chcą poznać tajniki warzenia piwa oraz skosztować nowych smaków.

HEVELKA to pierwszy na Pomorzu festiwal promujący małe i lokalne browary. Wspieramy pracę i pasję ludzi stojących za każdą szklanką szlachetnego gatunku piwa. Jako miłośnicy złotego trunku, pomagamy Twórcom spotkać się z ich fanami, a fascynatom tego wybornego napitku poznać nowe smaki i poszerzyć horyzonty. Odkrywamy przed zwiedzającymi świat najbardziej wyjątkowego i wszechstronnego alkoholu znanego człowiekowi.

Głównym celem festiwalu HEVELKA jest połączenie tradycji z pasją i nowoczesnością. Wcześniejsze edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno gości jak i wystawców. Tegoroczna będzie kontynuacją celebracji sukcesów piwowarów, którzy z pełnym zaangażowaniem dzielić się będą swoją pasją z innymi. Doskonałe piwo, muzyka i jedzenie ma dostarczyć wszystkim przekraczającym próg naszego festiwalu rozrywki na najwyższym poziomie.

HevelkaPonad 150 gatunków piwa, 24 wystawców, 12 food trucków serwujących świetne potrawy, poczynając od kuchni wegańskiej na tradycyjnych zapiekankach i burgerach kończąc… Podczas III edycji festiwalu miłośnicy piwa będą mieli dwa dni, aby poznać tajemnice produkcji piwa oraz skosztować nowych smaków. W tym roku wystawcy ofertować będą także ilości degustacyjne piwa o pojemności 0,1 litra. Dzięki temu każdy gość będzie mógł spróbować znacznie więcej.

Stawiamy na ekologię! Po każdym festiwalu ze smutkiem musieliśmy pozbywać się tysięcy plastikowych kubków. W tym roku postawiliśmy na specjalne kubki festiwalowe wykonane z PLA, czyli polilaktydu. Jest to w pełni biodegradowalny materiał, a pozyskuje się go z odnawialnych surowców naturalnych, m.in. z mączki kukurydzianej. Kubki jednorazowe wykonane z odnawialnych surowców naturalnych rozkładają się w ciągu 75-80 dni.

To nie wszystko! Będzie można spróbować także orzeźwiających cydrów rzemieślniczych, Tullamore Dew Irish Whiskey i oraz innych napojów. Podczas naszego festiwalu damy Wam możliwość zapoznania się ze słodami i zwiedzenia znajdującej się nieopodal słodowni naszego partnera – Malteurop. Wszystkich chętnych na miejsce zawiezie przygotowany autobus.

W sklepiku Hevelka będziemy mogli zakupić pamiątkowe koszulki, torby ekologiczne, a przede wszystkim szkło festiwalowe. Nasza wyjątkowa szklanka została wykonana ręcznie przez hutę szkła Krosno i jest jedyna w swoim rodzaju, w 100% wykonana w Polsce i z polskich materiałów. Zaprojektowana w kształcie specjalne opracowanym dla festiwalu przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, aby podnosić walory aromatyczne piw. Jej górna część (tzw. tulip) kumuluje aromaty piw, pozwala swobodnie zmieścić odpowiednią ilość piany, a odpowiednie zakrzywienie krawędzi ułatwia picie. Załamanie na dole szklanki służy do wygodnego i pewnego trzymania oraz do wydobywania dodatkowych aromatów piwa podczas kręcenia i rozprowadzania trunku po jej ściankach.

W tym roku HEVELKA odbędzie się w dniach 02-03.06.2017 w Centrum Stocznia Gdańska. Nowa lokalizacja ta jest doskonale skomunikowana. Na festiwal możemy dotrzeć pieszo, w najbliższej odległości znajdują się przystanki tramwajowe, autobusowe, a także Szybka Kolej Miejska. Wnętrza obiektu nadadzą HEVELCE nowy wyjątkowy klimat.
Bilety na wydarzenie można nabyć na Eventim.pl w przedsprzedaży lub w kasach na terenie festiwalu. Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: hevelka.pl.

Ważne informacje:
Termin: 02 – 03 czerwca 2017 r.
Miejsce: Centrum Stocznia Gdańska (CSG), ul. Doki 1;
wejście od ul. Lisia Grobla (za przychodnią „Wałowa”)

Godziny otwarcia festiwalu:
02.06 (piątek) – od godz. 15:00 do 00:00
03.06 (sobota) – od godz. 12:00 do 00:00

Hevelka-mapka

Bilety:
1 dzień – 15 zł
1 dzień + do wyboru: szklanka / koszulka / torba bawełniana – 45 zł*

Karnet 2 dni – 25 zł
Karnet 2 dni + do wyboru: szklanka / koszulka / torba bawełniana  – 55 zł*

Zestaw HEVELKA dla dwóch osób jednodniowy (dwa bilety jednodniowe + do wyboru łącznie dwie sztuki z: szklanki / koszulki / torby bawełniane – można miksować  – 89 zł*

Zestaw HEVELKA dla dwóch osób dwudniowy + do wyboru łącznie dwie sztuki z: szklanki, koszulki, torby bawełniane – można miksować  – 109 zł*

Zestaw Hevelkowicz (bilet jednodniowy, koszulka Hevelka, szklanka Hevelka, torba bawelniana) – 99 zł*

Zestaw Hevelkowicz dwudniowy (karnet 2 dni, koszulka Hevelka, szklanka Hevelka, torba bawełniana) – 109 zł*

Karnet dwudniowy dla 10 osób – 199 zł
*Informujemy, że dysponujemy ograniczoną liczbą gadżetów festiwalowych, tak więc oferta zestawów będzie zależała od dostępności danego towaru lub rozmiaru, w przypadku koszulek.

Organizator: HEVELKA Sp. z o.o.

Patron honorowy:
 Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

Partnerzy: Malteurop, Tullamore Dew, MEDIUM, Browar Brodacz, Gdańska Organizacja Turystyczna, Uber, Sky Events

Patroni medialni: Radio Gdańsk, gdansk.pl, Gdańsk Strefa Prestiżu, Trójmiasto.pl, Magazyn Trójmiejski Prestiż, Test Smaku

Gdańsk Strefa Prestiżu
informacje prasowe


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.