Muzeum Archeologiczne w Gdańsku wchodzi z kamerą do pracowni przy ul. Rycerskiej 9. To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć, co dzieje się za drzwiami, które na co dzień są otwarte tylko dla pracowników Muzeum. Odkryj tajemnice archeologów i weź udział w wydarzeniu on-line, zorganizowanym z okazji Europejskich Dni Archeologii.

Europejskie Dni Archeologii 2020
Europejskie Dni Archeologii 2020

Transmisja będzie zawierała wejścia na żywo. W spichlerzu Błękitny Baranek powstanie specjalne studio telewizyjne. Program poprowadzi Tomasz Galiński, dziennikarz Radia Gdańsk. Widzowie będą mogli zadawać pytania w komentarzach na Facebooku.
Zapomnij o gadających głowach! Pokażemy archeologię w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla każdego. Trzy kamery, dynamiczne przejścia i wszystko w jakości Full HD. Nagrania będą dostępne także później, po zakończeniu premiery na żywo, na muzealnym kanale YouTube.

W programie:

  • Pracownia Digitalizacji: Zobacz nowoczesne studio fotograficzne, gdzie wykonuje się zdjęcia zabytków w technologii 360°.
    Pracownia Konserwacji: Widziałeś(-aś) kiedyś przedmiot, który leżał w ziemi przez kilkaset, a nawet kilka tysięcy lat? Czy wiesz, co trzeba z nim zrobić, żeby przetrwał i żebyśmy mogli oglądać go na wystawie w muzeum?
  • magazyn Działu Wczesnej Epoki Żelaza: Odkryj najbardziej oryginalne i tajemnicze zabytki: urny twarzowe wydobyte z prastarych cmentarzysk na Pomorzu. Przekonaj się, że taki zabytek można skopiować, używając skanera i drukarki 3D.
  • gabinet antropologii: Czy kości mogą mówić? Nasz antropolog twierdzi, że tak. Będziesz zaskoczony(-a), ile można dowiedzieć się o człowieku, badając jego szczątki…

Od 2010 r. Europejskie Dni Archeologii odbywają się pod auspicjami francuskiego Institut national de recherches archéologiques préventives (Inrap). W tym roku Muzeum Archeologiczne w Gdańsku jako pierwsze w Polsce przystąpiło do akcji i opublikowało program na oficjalnej stronie.

 Organizator: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Realizacja: Qunabu
Patroni/partnerzy: Narodowy Instytut Dziedzictwa (www.nid.pl), Archeologia Żywa, Inrap

Gdańsk Strefa Prestiżu, materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.