Festiwal ORGANy PLUS+ 2017 Wiosna

Niedziela 11.06 godz. 15:30
+ Haendel
Kompozytor dwóch narodów

Julian Gembalski organy, basso continuo
Elżbieta Grodzka – Łopuszyńska sopran

Kościół OO. Franciszkanów p.w. Św. Trójcy

Bilety: 20 zł, ulgowy 10 zł.

Ostatni koncert wiosennej edycji festiwalu ORGANy PLUS+ odbędzie się w niedzielę 11. Czerwca i będzie obracał się w wokalnym kontekście śpiewu solowego jednej z najwybitniejszych sopranistek polskich – Elżbiety Grodzkiej- Łopuszyńskiej, którą do współpracy zaprosił niezrównany organista śląski – Julian Gembalski – doskonale znany gdańskiej publiczności ze swych zapierających dech w piersiach improwizacji. Oboje artyści wykonają dla nas kompozycje wokalne i organowe Jerzego Fryderyka Haendla. Tak zakończy się wiosenna edycja festiwalu naznaczona różnorodnym śpiewem, a wiadomo, że kto śpiewa, ten dwa razy się modli…

Festiwal ORGANy PLUS+ jest unikalną platformą realizacji i prezentacji muzyki spisanej do końca osiemnastego wieku w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału. Zarówno artyści jak i słuchacze będą mieli niepowtarzalną nigdzie indziej w Polsce możliwość kontaktu z muzyką dawnych mistrzów w takiej formie, w jakiej muzyka ta była prezentowana po raz pierwszy.
Światowej sławy artyści z Włoch, Szwajcarii, Holandii, Niemiec, Finlandii i Polski, oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, nie zmieniona od stuleci akustyka gotyckiego kościoła Św. Trójcy , oryginalne umiejscowienie muzyków na jedynym w Polsce Lektorium, wreszcie muzyka nie słyszana gdzie indziej w Polsce wprowadzą nas w sytuację uczestnika wydarzeń muzycznych z przed wieków.

Pozwólmy sobie na krótką podróż w czasie.  Zapraszam do Gdańska. Zapraszamy do kościoła Św. Trójcy.

Gdańsk Strefa Prestiżu
materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.