Sport

Gdańszczanie powalczą o medale Mistrzostw Świata w wioślarstwie

Miłosz Jankowski, wioślarstwo, gdańsk, sport
źródło: Miłosz Jankowski – trening z olimpijczykiem/FB

Miłosz Jankowski i Mateusz Biskup, którzy na co dzień reprezentują barwy AZS-AWFiS Gdańsk w sobotnie popołudnie popłyną o medale rozgrywanych w Sarasocie Mistrzostw Świata w wioślarstwie

Miłosz Jankowski (AZS-AWFiS Gdańsk) oraz Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) pewnie awansowali do finału dwójki podwójnej mężczyzn  wagi lekkiej, ustępując w biegu półfinałowym jedynie francuzom, aktualnym Mistrzom Świata. Polacy popłyną na torze piątym, a ich rywalami obok francuzów będą Niemcy, Włosi, Chińczycy oraz Belgowie. Start godz. 16.53 (czasu polskiego).

Jesteśmy naładowani i gotowi do walki! Trzeba pojechać wyścig życia, aby coś wyszarpać. Na pewno nie brakuje nam waleczności! –  deklaruje Miłosz Jankowski przed Finałem.

Plan minimum wykonany

Z kolei w niedzielne popołudnie o medal powalczy drugi z gdańszczan Mateusz Biskup (AZS-AWFiS Gdańsk), który wraz Mirosławem Ziętrskim (AZS UMK Toruń) wygrali swój półfinał i awansowali do finału dwójki podwójnej mężczyzn wagi ciężkiej. Podopieczni trenera Aleksandra Wojciechowskiego wygrali wyścig półfinałowy w czasie 6.19,20. Drugie miejsce zajęła Norwegia 6.19,33, a trzecie Włochy 6.19,70. Obok Włochów i Norwegów rywalami Polaków będą Francuzi, Nowozelandczycy oraz Litwinami. Start godz. 16.42 (czasu polskiego).

Chcieliśmy wygrać ten półfinał bo przystępować do finału z czwartego pola, z którego widać wszystkich najgroźniejszych rywali to jest swego rodzaju luksus. Awansując do półfinału wykonaliśmy plan minimum –  powiedział po starcie Mateusz Biskup.

Mateusz Biskup, gdańsk, wioślarstwo, sport
źródło: Miłosz Jankowski

Trzeci z gdańszczan Robert Fuchs, wychowanek GTW Gedania, na co dzień reprezentujący barwy AZS UMK Energa Toruń, niestety nie zdołał awansować z ósemką do finału Mistrzostw. Ósemka zajęła 3. miejsce w biegu repasażowym, podczas gdy tylko dwa pierwsze premiowały awans do finału. Polska ósemka powalczy o miejsca 7-12 w niedzielne przedpołudnie. Rywalami Polaków będą osady Wielkiej Brytanii, Rosji, Australii, Ukrainy oraz Chin.

Sześć polskich osad powalczy o medale

W sumie sześć polskich osad wystartuje w finałach w Sarasocie. Oprócz wspomnianych dwójek, do finałów awansowały osady czwórki podwójnej mężczyzn i kobiet, dwójka podwójna kobiet wagi lekkiej oraz czwórka bez sterniczki kobiet.

Starty wszystkich Polaków można śledzić na żywo na stronie http://www.worldrowing.com/ . Relacje na żywo z finałów Mistrzostw Świata przeprowadzi również TVP Sport.

Mateusz Błażewicz – GoniecGdanski.pl

Dodaj opinię lub komentarz.