Jarosław Wałęsa źle dobrał sobie kolejnego wiceprezydenta

Jeszcze nie milkną echa rezygnacji Karola Spieglanina z bycia kandydatem na wiceprezydenta, a na horyzoncie pojawił się kolejny problem Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o nawoływanie do puczu przez Dominika Kwiatkowskiego, kandydata na wiceprezydenta ds. społecznych przy Jarosławie Wałęsie.

To, co dzieje się obecnie w gdańskiej Koalicji Obywatelskiej, można spokojnie nazwać pożarem. Karol Spieglanin (prezes FRAG), który w ostatnim czasie zrezygnował oficjalnie z ubiegania się na stanowisko wiceprezydenta ds. polityki przestrzennej, wpisał się w niechlubną kampanię działacza PO z Legionowa, a w zasadzie dostał rykoszetem.

Jednak jeśli komuś wydaje się, że to koniec pożaru w Koalicji Obywatelskiej, jest w błędzie. Pożar może być jeszcze większy, bowiem sporo za skórą ma inny kandydat na wiceprezydenta ds. społecznych przy Jarosławie Wałęsie, czyli Dominik Kwiatkowski.

Na swoim profilu Facebook przyznał publicznie:

Po raz pierwszy mam ochotę , by polskie wojsko zajęło stanowisko w sprawie ładu prawnego naszego kraju. Nie jesteśmy stabilną demokracją, więc nie zaszkodziłby pucz.

Czy w tej sytuacji, człowiek na stanowisko wiceprezydenta, współpracownik posłanki Nowoczesnej Ewy Lieder, może pozwalać sobie na takie ocenianie rzeczywistości? W Nowoczesnej, której przyświecają w końcu demokratyczne wartości, nie ma podobno miejsca na pucz – zbrojny zamach stanu.

Osoba  o takich zapędach na pewno nie powinna decydować o losach żłobków, czy przedszkoli w Gdańsku. Człowiek na stanowisko ds. społecznych raczej powinien charakteryzować się wyczuciem.

Ogromne znaki zapytania budzi też przeszłość zawodowa Dominika Kwiatkowskiego. W 2016 r. Ewa Lieder złożyła oświadczenie o nim jako o pracowniku biura poselskiego. Ciekawostką jest fakt, że pierwotnie nie wskazano jego dochodów za ostatnie trzy lata. Czy mężczyzna w wieku 35 lat nie zarabiał? A może próbował coś ukryć?

Dopiero dwa miesiące później Kwiatkowski złożył oświadczenie osobiście. Ujawnił zatrudnienie w Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie.

Księżna Grażyna

2 myśli na temat “Jarosław Wałęsa źle dobrał sobie kolejnego wiceprezydenta

  • No ale sam Andrzej Skiba przecież chciał wysyłać czołgi na Litwę 🙂

    Odpowiedz
  • Nieudacznik – wiadomo nie od dziś. Szuka posadki, wywala każdego, kto jest od niego mądrzejszy, dlatego w Nowczesnej takie pustki…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *