Muzeum Pomorza nie tylko samym Gdańskiem i Pomorzem żyje. Portal to też innowacje.

Muzeum Pomorza
Muzeum Pomorza

WCAG 2.1. czyli ułatwienia dla niedowidzących i słabowidzących
Dzięki dostosowaniu strony do WCAG 2.1. ułatwiliśmy dostęp do zbiorów osobom niedowidzącym i słabowidzącym. W prosty sposób można teraz zwiększyć kontrast opisów i powiększyć litery w opisach i tytułach zbiorów.

Wyszukiwanie zdjęć i zasobów
Oprócz typowej i standardowej wyszukiwarki (wyszukiwanie po nazwach tagach w portalu) można wyszukiwać zasoby na podstawie geolokalizacji. Dzięki temu łatwiejsze jest wyszukiwanie obiektów w danym rejonie. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest udostępnianie zasobów z danego rejonu jednym linkiem, np. zasoby Stogi. Wkrótce udostępnimy aplikację MuzeumPomorza.pl na urządzenia przenośne. Włączając na urządzeniu usługi lokalizacyjne, będzie można znaleźć się wirtualnie na dawnej ulicy. Również w prosty sposób można też obejrzeć np. wszystkie zasoby jednego wydawcy.

Przeczytaj też:

Interakcja z użytkownikami
Innowacyjnym sposobem podejścia do prezentacji zasobów jest interakcja z użytkownikami. Każdy z użytkowników ma możliwość uzupełnienia opisu lub jego zmiany na kilka sposobów. Pod każdym zbiorem można zaproponować zmiany w opisie lub zaproponować zmianę lokalizacji. Wszystkie te informacje trafiają bezpośrednio do administratorów systemu, którzy – po weryfikacji – nanoszą zmiany i propozycje.

Interakcja z użytkownikami
Interakcja z użytkownikami

Zapraszamy do współpracy
Zapraszamy kolekcjonerów i instytucje do tworzenia i umieszczania swoich zbiorów na naszym portalu. Będziecie mogli sami umieszczać i publikować swoje zbiory, zgodnie z wypracowaną wspólnie z nami umową.

Kultura cyfrowa
Projekt MuzeumPomorza.pl “Cyfrowe Muzeum Dziedzictwa Kulturowego województwa pomorskiego” powstał w ramach programu “Kultura cyfrowa” i został dofinansowany w roku 2021 przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą 48 000 zł. Dzięki temu Fundacja wzbogaciła się w stanowisko do digitalizacji oraz obróbki archiwizowanych zbiorów w formacie A3 w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Największą wartością projektu jest jego walor edukacyjny i możliwość oglądania zbiorów na całym ekranie. Dla pasjonatów historii i wszystkich pragnących poznać Gdańsk, Sopot, Kociewie i Żuławy nasz portal zapewne będzie inspiracją do samodzielnych poszukiwań i odkrywania historii naszego regionu.

Anna Pisarska – Umańska


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.