• Wydarzenie: spacer „Szlakiem terroru. Śladami zbrodni komunistycznych w Gdańsku”
  • Miejsce: Spacer rozpocznie się przy ul. Kładki 24, przed Viktoriaschule.
  • Czas: 11 marca 2018 r., godz. 13:00, Przewidywana długość spaceru: 3 godz. (koniec wydarzenia przed Aresztem Śledczym na Kurkowej)
  • Wstęp wolny

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w tym roku obchodzony jest w Gdańsku przez kilka dni. Końcowym akcentem jest spacer „Szlakiem terroru. Śladami zbrodni komunistycznych w Gdańsku”, oparty m.in. o wyniki badań historyków IPN opublikowane w książce „Mapa terroru” pod red. Karola Nawrockiego.

Spacer rozpocznie się przy ul. Kładki 24, przed Viktoriaschule
Spacer rozpocznie się przy ul. Kładki 24, przed Viktoriaschule

Spacer rozpocznie się przy ul. Kładki 24, przed Viktoriaschule.  Jest to miejsce, w którym historia terroru niemieckiego łączy się z opowieścią o powojennym terrorze komunistycznym. Dalej trasa prowadzi przez miejsca związane z ludźmi, którzy stali się ofiarami terroru, instytucjami odpowiedzialnymi za zinstytucjonalizowaną przemoc względem Polaków, zarówno w okresie wojny, jak i w okresie powojennych represji władzy względem obywateli. Przez dawny Targ Sienny, Nowe Ogrody i Górę Gradową poprowadzi uczestników na Cmentarz Garnizonowy, do miejsc pochówku Inki i Zagończyka, by skończyć się przed bramą Aresztu Śledczego przy ul. Kurkowej. Przewodnikiem będzie Aleksander Masłowski, przewodnik miejski, rzecznik prasowy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników wiele pamiątek okolicznościowych, w tym książki „Mapa terroru” oraz „Cywilizacja komunizmu” M. Mazura i S. Ligarskiego.spacer "Szlakiem terroru"

Organizatorzy:

Patronat medialny:

  • Radio Plus
  • Gdańsk Strefa Prestiżu

https://www.facebook.com/events/183926912381211/

Wydarzenie na Facebooku

Wydarzenie odbędzie się w ramach oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Gdańsk Strefa Prestiżu

 

Dodaj opinię lub komentarz.