Za nami kolejna, 25 edycja Castle Party Dark Independent Festival. Jak co roku, w murach bolkowskiego zamku i w jego okolicach rozbrzmiały dźwięki szeroko pojętej muzyki gotyckiej, a ulice miasteczka zaludniły się fantazyjnie wystylizowanymi fanami z Polski i zagranicy.

 

przeczytaj:

Festiwal mający swoje początki na zamku w Grodźcu jest obecnie uznawany za największą imprezę tego typu w środkowej Europie. Po ćwierćwieczu organizatorzy nie zwalniają tempa, przygotowując kolejne atrakcje i niespodzianki. W tym roku oprócz rekordowej ilości koncertów uczestnicy mogli bawić się jeden dzień dłużej. Nie zabrakło także atrakcji specjalnych, jak taniec w powietrzu w wykonaniu teatru LINEACT. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również teatralne i niekiedy kontrowersyjne performance podczas koncertów Grausame Töchter, Agonoize czy Tyske Ludder.

Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji, mogliśmy zobaczyć występy takich zespołów, jak The Beauty of Gemina, Gothminister, Apoptygma Berzerk, Project Pitchfork, Faun, Death in Rome oraz wieńczący festiwal koncert Samaela. Koncerty odbyły się tradycyjnie na zamkowym dziedzińcu oraz w Bolkowskim Domu Kultury, który jako Mała Scena zastąpił dawny kościół ewangelicki.

przeczytaj:

przeczytaj:

Daria Cichowlas 

DriadPhoto


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.