19 lipca br. (poniedziałek) minie 10. rocznica otwarcia stadionu w Letnicy. Z tej okazji na konferencji prasowej, która odbyła się na Polsat Plus Arenie, przedstawiono plan imprez urodzinowych oraz podsumowano dotychczasową działalność stadionu. W konferencji udział wzięli Aleksandra Dulkiewicz, Rafał Mińkus (prezes Arena Gdańsk), Paweł Buczyński (prezes Arena Gdańsk Operator), kapitan Biało-Zielonych Flavio Paixao oraz trener Piotr Stokowiec.  

W ramach trzydniowej imprezy, która rozpocznie się 16 lipca i potrwa do niedzieli, odbędzie się prezentacja drużyny Lechii oraz rozegrany zostanie ostatni sparing przed inauguracją kolejnego sezonu PKO Ekstraklasy. Ponadto wszyscy, którzy zdecydują się w tych dniach odwiedzić stadion w Letnicy, będą mogli zobaczyć prezentację nowego oświetlenia oraz pokaz mappingu, a także wystawę dwustu prac 80 artystów.

Wydarzenia rozpoczną się w piątek o godz. 18.00 od prezentacji drużyny Lechii. Godzinę później Biało-Zieloni rozegrają sparing z litewskim zespołem FK Panevezys. To wydarzenie będzie mogło obejrzeć 5 000 kibiców, dla których przygotowano darmowe wejściówki, a które można pobrać na stronie operatora Stadionu. Po meczu odbędzie się pokaz multimedialny z elementami mappingu. Z kolei w sobotę i niedzielę będzie można obejrzeć oraz zrobić sobie zdjęcie z oryginalnym pucharem Ligi Europy.

Zapraszamy do obejrzenia pełnego zapisu wideo konferencji.

Mateusz Błażewicz

Dodaj opinię lub komentarz.