fot. AP LOTOS Gdańsk

Takiego transferu mogą pozazdrość męskie drużyny piłkarskie. Do ekstraligowej drużyny AP LOTOS Gdańsk dołączyła Aleksandra Rompa (znana pod nazwiskiem panieńskim Sikora). To jedna z najbardziej znanych i utalentowanych piłkarek w Polsce. 29-latka w przeszłości występowała w kobiecej drużynie FC Juventus, z którą zdobyła dwukrotnie mistrzostwo Włoch. To pierwsza reprezentantka Polski w drużynie APLG. W drużynie narodowej Aleksandra Rompa rozegrała dotychczas 78 spotkań.

Dla AP LOTOS Gdańsk, które na co dzień występuje na boiskach Ekstraligi, to bardzo duże wzmocnienie.  Drużyna, która plasuje się na 10. miejscu najwyższej klasy rozgrywkowej kobiecej piłki, liczy na doświadczenie i umiejętności zawodniczki.

Transfer Oli będzie dla dużym wzmocnieniem nie tylko pod kątem sportowym, ale także marketingowym. Od dłuższego czasu realizujemy naszą strategię wizerunkową a wzmocnienie zespołu jedną z najbardziej znanych polskich piłkarek to krok, który zdecydowanie pomoże w rozwoju klubu na wielu płaszczyznach – nie ukrywa Weronika Możejko, rzeczniczka AP LOTOS Gdańsk.

Ostatnio Rompa występowała w Norweskim Klepp Elite, gdzie rozegrała 12 spotkań. Portalowi łączynaspiłka.pl zawodniczka zdradziła motywy, dla których zdecydowała się związać z AP LOTOS Gdańsk

Bardzo spodobał mi się pomysł na rozwój klubu, który przedstawili mi członkowie zarządu AP Lotos Gdańsk. Przede wszystkim klub prowadzi już szkolenie, posiadając drużyny młodzieżowe od kategorii skrzatów do juniorek. Poza tym sukcesywnie nawiązuje współpracę z innymi ośrodkami piłkarskimi, aby pozyskiwać wyróżniające się zawodniczki z różnych rejonów Polski. Prowadzi także program Top Talent, dzięki któremu zachęca kolejne dziewczynki do gry w piłkę. Analizując ostatnie lata, można zauważyć nieustanny rozwój klubu – od zgłoszenia drużyny w najniższej klasie rozgrywkowej aż do awansu do Ekstraligi. Wierzę, że AP Lotos dalej będzie się rozwijał w tak szybkim tempie i wspólnie będziemy dalej upowszechniać piłkę kobiecą w Polsce. Gdańszczanie mają ku temu możliwości i pomysły – przekonuje Aleksandra Rompa.

Piłkarka związała się z drużyną Lotosu półrocznym kontraktem, który będzie obowiązywał do końca obecnego sezonu, z możliwością jego przedłużenia o kolejny rok.

Rompa w LOTOSIE zagra z numerem 15. Pierwszy mecz podopieczne trenera Borkowskiego zagrają 7 marca na wyjeździe ze Sportisem KKP Bydgoszcz.

Mateusz Błażewicz

Dodaj opinię lub komentarz.