Pomimo przelotnych opadów deszczu w sobotnie popołudnie, blisko dwa tysiące kibiców gdańskiej Lechii przyszło na Wyspę Ołowiankę, żeby spotkać się z piłkarzami biało-zielonych.

Oprócz możliwości porozmawiania z zawodnikami, zrobienia sobie zdjęcia czy dostania autografu,  biało-zieloni zaprezentowali się w nowych strojach, jakie specjalnie dla Lechii Gdańsk przygotowała na sezon 2017/2018 firma New Balance, sponsor techniczny Lechii. Po zakończonej prezentacji pojawiła się informacja, jakoby jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek miałoby dojść do niespodziewanej zmiany trenera.

Nowe stroje, autografy

Jeszcze przed rozpoczęciem prezentacji głos zabrali przedstawiciele władz miasta, klubu oraz sponsorów – wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz, Robert Kwiatek (reprezentujący głównego sponsora biało-zielonych Grupę Energa) oraz Daniel Kaniewski z New Balance – marki, która przygotowała specjalnie dedykowane dla gdańskiej drużyny stroje. Przygotowano cztery komplety: biało-zielone pasiaki, czerwony, zielony i niebieski.

Impreza na Ołowiance była świetną okazją do tego, żeby poznać nowe nabytki drużyny z Gdańska: Mateusza Lewandowskiego, Mateusza Matrasa, Michała Nalepę oraz Floriana Schikowskiego.

Po części oficjalnej prezentacji był długo wyczekiwany, zwłaszcza przez najmłodszych kibiców biało-zielonych, czas na autografy, rozmowy i selfie z ulubionymi zawodnikami Lechii. Piłkarze jeszcze przez blisko godzinę po zakończeniu części oficjalnej pozostawali do dyspozycji fanów biało-zielonych.

Po zakończonej prezentacji Sebastian Mila, asystujący prowadzącemu imprezę Włodzimierzowi Machnikowskiemu, chętnie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Kapitan biało-zielonych zdradził kibicom gdańskiej drużyny, jakie cele stawiają sobie piłkarze przed startującymi w przyszły weekend rozgrywkami Lotto Ekstraklasy oraz jak on sam widzi swoją rolę w drużynie Lechii.

Wróbelki ćwierkają o zmianie trenera

Po zakończonej prezentacji Piotr Wołosik, dziennikarz Przeglądu Sportowego, powołując się na „gdańskie wróbelki”, podzielił się informacjami, z których miałoby wynikać, że jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek z pracą w Lechii Gdańsk miałby pożegnać się Piotr Nowak. Jak dowiedział się portal Gdańsk Strefa Prestiżu, przyczyną rozwiązania umowy z Piotrem Nowakiem miałoby być rzekome działanie „na szkodę wizerunku Klubu”. Brak jest jednak żadnych szczegółów na czym owo działanie miałoby polegać.  Inne źródła podają, że Piotr Nowak dostał dobrą propozycję z „ciepłych krajów”. Nie są to jednak potwierdzone informacje, dlatego należy podchodzić do nich z dużym dystansem.

Aktualizacja 15:36

Lechia Gdańsk dementuje informację o rzekomym zamiarze zwolnienia trenera

 

Piłkarze  Lechii Gdańsk swój pierwszy mecz rozegrają już w najbliższy piątek. Pierwszym rywalem drużyny Piotra Nowaka będzie Wisła Płock. Początek meczu o godz. 18.00. 

Mateusz Błażewicz

 


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.