Strefa obywatelska

Żona b. wiceprezydenta Gdańska dyrektorem w spółce, dzierżawcy działki przy Domu Zdrojowym

Małżonka byłego wiceprezydenta Gdańska, a obecnie prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich, Andrzeja Bojanowskiego*, jest dyrektorem spółki Deo Concierge. To ta spółka wydzierżawiła działkę przy Domu Zdrojowym w Brzeźnie, a ustanowiony przez nią operator postawił, bez wymaganych zezwoleń i niezgodnie z miejscowym planem przestrzennym, szpecącą zabudowę, której usunięcia domagają się mieszkańcy.

This slideshow requires JavaScript.

Żona byłego wiceprezydenta jest dyrektorem również w drugiej spółce państwa Nowaków tj. Deo Plaza, która to spółka jest jednym z inwestorów kompleksu apartamentowców na Wyspie Spichrzów.

Czytaj więcej:

– Od ponad roku bijemy głową w mur w sprawie dziury wstydu. Brakowało nam w tej układance tego jednego puzzla, który powiedziałby nam, jak to jest możliwe, że przez dwa lata na działce tuż obok Domu Zdrojowego, wbrew zapisom miejscowego planu oraz bez wymaganych pozwoleń, funkcjonuje tzw. strefa relaksu, a urzędnicy nic z tym nie robią, pomimo tego, że wielokrotnie zgłaszaliśmy problem. – mówi Mateusz Błażewicz, radny dzielnicy Brzeźno.

*Andrzej Bojanowski funkcję prezesa MTG objął w 2018 r. Wcześniej piastował stanowisko prezesa miejskiej spółki Arena Gdańsk, która zarządza gdańskim stadionem i terenem wokół niego. W latach 2006-2008 skarbnik Gdańska. W latach 2009-2017  zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej. Prywatnie brat Daniela Bojanowskiego z deweloperskiej spółki Euro Styl.

Daniel Bojanowski to nie tylko Euro Styl. Wielość firm deweloperskich, zarządzających nieruchomościami i związanych z produkcją energii elektrycznej oraz ich rozmnożenie się  w ostatnim roku przyprawiły nas o zawrót głowy. Dla zainteresowanych rejestr.io  lub wyciąg z KRS: Daniel Bojanowski i jego spółki.

Dorota Bojanowska z deweloperskimi spółkami Deo Plaza i Deo Concierge związana jest od stycznia 2021 r. Wcześniej pracowała w spółce Litus Invest zabudowującej Wyspę Spichrzów.

Gdańsk Strefa Prestiżu

Dodaj opinię lub komentarz.