FERIE ZIMOWE na Grodzisku w Sopocie

  • 11–24 lutego 2019 r.
  • od wtorku do piątku, w godzinach 10:00–15:00
  • ul. Jana Jerzego Haffnera 63, Sopot

Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie zaprasza na ferie zimowe.

Udział w zajęciach jest płatny. Uczestnik kupuje bilet do muzeum w cenie 8 zł (normalny) lub 6 zł(ulgowy). Na podstawie biletu można wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć jednego dnia. Płatności dokonuje się na miejscu gotówką lub kartą. Wstęp bezpłatny przysługuje dzieciom do lat 7 (poza grupami zorganizowanymi) oraz opiekunom grup zorganizowanych.

Do wyboru są następujące atrakcje:

BLOK 1:
10:00–11:00 | Sztuka wojenna Słowian i wikingów – opowieść i prezentacja
11:00–12:00 | Sztuka przetrwania w epoce kamienia – opowieść i prezentacja
12:00–13:00 | Dawne garncarstwo – warsztaty i prezentacja
13:00–14:00 | Życie we wczesnośredniowiecznym grodzie – opowieść przy ognisku (można przynieść i upiec kiełbaski, organizator nie zapewnia wyżywienia)

BLOK 2:
11:00–12:00 | Życie we wczesnośredniowiecznym grodzie – opowieść przy ognisku (można przynieść i upiec kiełbaski, organizator nie zapewnia wyżywienia)
12:00–13:00 | Sztuka wojenna Słowian i wikingów – opowieść i prezentacja
13:00–14:00 | Sztuka przetrwania w epoce kamienia – opowieść i prezentacja
14:00–15:00 | Dawne garncarstwo – warsztaty i prezentacja

Ponadto w godzinach 10:00–14:00 można grać w historyczne gry planszowe, a także zwiedzać wystawy: „Najstarsze dzieje Sopotu” oraz „Ostrów Lednicki – kulturowe dziedzictwo Europy”.

Zajęcia są podzielone na dwa bloki, ale uczestnik ma pełną swobodę wyboru – może łączyć dowolne zajęcia według własnych upodobań.

Wszystkie zajęcia są odpowiednie dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

UWAGA, zajęcia są przeznaczone dla dzieci razem z opiekunami. Nie ma takiej możliwości, aby dorosły zostawił dziecko na parę godzin pod opieką pracowników muzeum. Prosimy o tym pamiętać.

Grupy zorganizowane, liczące 10 osób lub więcej, prosimy o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu: 58 340 66 00. Rezerwacja jest niezbędna, abyśmy mogli zapewnić uczestnikom odpowiednie warunki w salach warsztatowych. Dotyczy to zwłaszcza warsztatów garncarskich, w których jednocześnie może uczestniczyć nie więcej niż 25 osób.

Prawie wszystkie zajęcia odbywają się w nowoczesnym pawilonie wystawienniczym. Tylko „Życie we wczesnośredniowiecznym grodzie” odbywa się na wolnym powietrzu. Ze względu na warunki pogodowe program ferii może ulec drobnym zmianom.

Na czas ferii oferta edukacyjna Grodziska w Sopocie zostaje zawieszona.

informacja na stronie Muzeum Archeologicznego w Gdańsku: https://archeologia.pl/ grodzisko-sopot/aktualnosci/ 823-ferie-zimowe-na-grodzisku- w-sopocie

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

One thought on “Ferie zimowe na Grodzisku w Sopocie

  • Mąż, dzieci, teściowa i ja uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez muzeum podczas ferii zimowych. Spędziliśmy tam 3 godziny i wcale się nie nudziliśmy. Podobały nam się prezentacje broni oraz opowieści z nimi związane. Dzieci były zachwycone. Następnie epoka lodowcowa, PRAWDZIWY ZĄB MAMUTA, rekwizyty, skóry, krzesiwa. Na koniec ulepiliśmy miski z gliny. Wszyscy prowadzący sympatyczni i dobrze przygotowani ;-) Pierwszy dzień w szkole po feriach córka miała okazje wykorzystać zdobytą wiedzę ponieważ na historii omawiany był temat broni. Dziękujemy Muzeum za organizacje zajęć feriowych :-) Pozdrowienia ze Śląska.

    Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.