Uniwersytet „Złota jesień seniora” edycja 2021 rozpoczął zajęcia w październiku spotkaniem w Suchym Dębie. Wykład poprowadziła Ewa Kirsz z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Słuchaczy przywitała Henryka Król – wójt gminy Suchy Dąb oraz  Justyna Smolarz – koordynator projektu z ramienia WSB. Wykład dotyczył komunikacji międzypokoleniowej „Jak się porozumieć z młodszymi? Co nas łączy?”

Zajęcia w Suchym Dębie

Również w październiku ruszyły zajęcia w gminie Pszczółki, w sali Gminnej Biblioteki Publicznej. Wykład inauguracyjny pt. „Historia Żuław Gdańskich” wygłosił dr Dariusz Piasek. Gości, słuchaczy i prelegenta przywitał wójt Maciej Urbanek.

Zajęcia w Pszczółkach

Następne inauguracyjne zajęcia to Cedry Wielkie i wykład Ewy Kirsz. Zadowolenie seniorów było wielkie, a to dopiero początek!

Zajęcia w Cedrach Wielkich

To nie jedyne tematy zajęć i wykładów. Odbyły się również bezpłatne warsztaty dotyczące bezpieczeństwa osób starszych w odniesieniu od oszustw m.in. metodą na wnuczka”, gimnastyka na świeżym powietrzu, medytacja, tańce salsy, warsztaty teatralne, gimnastyka prawidłowego oddechu, czyli joga dla ciała i duszy oraz wykłady o przemocy psychicznej i fizycznej wobec osób starszych.

Podpisywanie umowy w Cedrach Wielkich

– Uniwersytet Trzeciego Wieku nie tylko rozszerza wachlarz zajęć dedykowanych naszym seniorom, ale przede wszystkim obejmie swym zasięgiem miejscowości, w których do tej pory nie realizowano zajęć dla seniorów – mówi zastępczyni Wójta Gminy Kolbudy Anita Richert – Kaźmierska. – Przykładem może tu być sołectwo Buszkowy. Jestem pewna, że oferta i formuła zajęć przypadnie naszym mieszkańcom do gustu. Warsztaty realizowane będą przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem w pracy z seniorami. Serdecznie zapraszam więc na wykłady.

Zajęcia ruchowe dla seniorów

 

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Fundacja dla Gdańska i Pomorza


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.