Ponad 110 seniorów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku “Złota Jesień Seniora” organizowanych przez Fundację dla Gdańska i Pomorza (Uniwersytet w Pszczółkach i Pruszczu Gdańskim) wzięło udział w wycieczce „Szlakiem atrakcji turystycznych Gdańska”.

Wycieczka do Gdańska

Uczestnicy zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej oraz brali udział w spacerze po Gdańsku wzdłuż Motławy. Największe wrażenie na seniorach zrobiły eksponaty muzeum oraz fakt, że jest ono interaktywne z bardzo bogatą ilością informacji, w tym ciekawostek.

– Bardzo cieszymy się, że organizowana przez nas wycieczka cieszyła się takim dużym zainteresowaniem seniorów. To pokazuje, że istnieje jeszcze deficyt takich przedsięwzięć. Jako osoby zaangażowane w powiecie gdańskim na rzecz starszych osób, będziemy kontynuować wycieczki edukacyjne, popularyzatorskie i badawcze. Warto podkreślić, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – mówi Maciej Urbanek – koordynator projektu.

To prawdziwa lekcja historii, a możliwość porozmawiania z uczestnikami tych wydarzeń daje nam dodatkową motywację do działania. Na pewno nie jest to ostatnia taka wycieczka – mówi Karol Kardasiński – wolontariusz Fundacji dla Gdańska i Pomorza oraz członek Stowarzyszenia Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego.

Najbliższe zajęcia (po przerwie wakacyjnej) w ramach wspomnianych Uniwersytetów Trzeciego Wieku rozpoczną się z początkiem września.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspólne zwiedzanie oraz Dyrekcji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku za pomoc i wsparcie.

Fundacja dla Gdańska i Pomorza


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.