Wraz z połową października 2022 roku rozpocznie się Akademia Badaczy, czyli darmowy cykl szkoleń dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego obejmujący tematykę związaną z planowaniem i rozwojem kariery naukowej.

Często przychodząc na studia nie zastanawiamy się nawet, że tuż po nich mamy możliwość rozpoczęcia kariery naukowca. Kogoś, kto za pomocą narzędzi naukowych jest w stanie profesjonalnie badać rzeczywistość – tłumaczy Andrzej Skiba, prezes Instytutu Debaty Publicznej. – Projekt Akademia Badaczy ma za zadanie zachęcić do rozwijania się w sferach naukowych, a także pogłębiać wiedzę u osób, które taką drogę kariery wybrały – dodaje.

W planie szkoleń m.in.: pisanie artykułów naukowych, wykorzystywanie zasobów elektronicznych, prawo własności intelektualnej, argumentacja i przekonywanie w dyskusjach naukowych, pozyskiwanie stypendiów i środków na badania, wystąpienia publiczne, techniki zapamiętywania, komunikacja zewnętrzna i marketing dla kół naukowych, zarządzanie sobą w czasie. A wszystko to pod okiem ekspertów – prawników, psychologów, profesorów czy też PR-owców.

Z dużym podekscytowaniem czekamy na kolejną edycję programu i zgłoszenia uczestników. Podczas tych warsztatów uczymy się i rozwijamy również my. Pojawiają się nowe pytania i świeże spojrzenie, jeśli chodzi o to, kim właściwie powinien być naukowiec i jaką rolę pełnić w dzisiejszym świecie. Cieszę się, że Akademia Badaczy pozwala rozwinąć skrzydła tym, którzy chcą tworzyć świat nauki lub po prostu nabyć nowe umiejętności, które przydatne są nie tylko w tej dziedzinie – wskazuje Jakub Winiecki, psycholog z Instytutu Debaty Publicznej.

Zajęcia w ramach Akademii Badaczy rozpoczną się w połowie października i potrwają do końca listopada. Ich zwieńczeniem będzie uroczysty panel dyskusyjny pt. “Koła Naukowe – dlaczego warto?”, który odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim.

Zapisy do programu są prowadzone można poprzez stronę: http://akademiabadaczy.edu.pl. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki udział w zajęciach jest dla studentów i doktorantów bezpłatny.

____________________________________________________________________

Instytut Debaty Publicznej jest realizatorem zadań publicznych, projektów edukacyjnych, szkoleń i wykładów obejmujących tematykę: nauk prawnych, nauk społecznych oraz umiejętności miękkich i biznesowych, w tym wystąpień publicznych, sztuki debatowania, erystyki, argumentacji, pracy zespołowej, zarządzania sobą w czasie. Od 2022 roku jest podmiotem prowadzącym Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku.
______________________________________________________________________
Kontakt:
Wiktoria Polacka-Hołdys
Tel: 514-497-669
E-mail: wiktoria.holdys@gmail.com

Marcelina Wilczewska 

materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *