Wydarzenie: Narodowe Święto Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Termin: 11 listopada 2021 r.
Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Transmisja online: Transmisja Gali II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae” wraz z uroczystym koncertem dostępna na: Facebooku

Spacery muzealne, gala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae” wraz z uroczystym koncertem oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym #ObrońcyNiepodległej w Narodowe Święto Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

11 listopada 1918 r. stał się dla Polaków symbolicznym dniem. Po 123 latach niewoli Polska znów pojawiła się w na mapach. W 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zorganizowało szereg wydarzeń upamiętniających to przełomowe wydarzenie.

Spacery muzealne
Spacery muzealne

Spacery muzealne
Z okazji przypadającej 11 listopada br. 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na bezpłatne spacery muzealne, kierowane do dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami. Zajęcia odbywać się będą w sali edukacyjnej oraz na wystawie dla dzieci „Podróż w czasie. Historia pewnej rodziny i jej mieszkania”. Pracownicy Działu Naukowo-Edukacyjnego opowiedzą o drodze do odzyskania niepodległości, ojcach odrodzonej państwowości oraz zaprezentują eksponaty z epoki.

Spacery odbędą się 11 listopada br. w godzinach: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30. Udział w spacerach jest bezpłatny, nie mniej obowiązują zgłoszenia. Wypełniony formularz rejestracyjny należy przesłać na adres e-mail:edukacja@muzeum1939.pl, a zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po przesłaniu przez Muzeum odpowiedzi z akceptacją formularza. Szczegółowe dane na temat spacerów oraz formularz rejestracyjny dostępne na: stronie MIIWŚ

Wręczenie nagród w konkursie graficznym #ObrońcyNiepodległej
Wręczenie nagród w konkursie graficznym #ObrońcyNiepodległej

Wręczenie nagród w konkursie graficznym #ObrońcyNiepodległej
11 listopada br. o godz. 13:00
w sali kinowej (poziom -3) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się wręczenie nagród w konkursie graficznym #ObrońcyNiepodległej. Od tego dnia nagrodzone oraz wyróżnione prace prezentowane będą na wystawie czasowej znajdującej się na poziomie -1 Muzeum.

Konkurs graficzny #ObrońcyNiepodległej, objęty patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej p. Piotra Mazurka, skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Przesyłane przez dzieci oraz młodzież prace plastyczne, wykonywane były własnoręcznie w technice grafiki komputerowej, jak również w technice graficznej analogowej. Temat Konkursu dotyczył przedstawicieli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy w trakcie II wojny światowej z bronią w ręku, bądź w inny sposób, wzięli czynny udział w walce o niepodległy byt państwa polskiego. Inicjatorem konkursu jest Młodzieżowa Rada Muzeum, która funkcjonuje przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od października 2020 r. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk S.A. oraz portal Dzieje.pl.

 

Gala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae” wraz z koncertem wieńczącym wydarzenie.
Gala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae” wraz z koncertem wieńczącym wydarzenie.

Gala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae” wraz z koncertem wieńczącym wydarzenie
11 listopada o godzinie 15.00
w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae”. Celem projektu organizowanego przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest uhonorowanie wyróżniających się organizacji pozarządowych, chórów, zespołów oraz osób prywatnych, które swoją działalnością promują polską kulturę w kraju i za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem działań pielęgnujących wątki historyczne i patriotyczne, w tym historię Polski w latach 1939-1945. Patronat Honorowy nad Konkursem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny udzielili: TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk S.A. oraz portal Dzieje.pl.

Zwieńczeniem gali wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu „Pro bono Poloniae” będzie odbywający się o godz. 16:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku koncert.

  • Gala Konkursu „Pro bono Poloniae” oraz koncert będą transmitowane online w mediach społecznościowych MIIWŚ: Facebook

Gdańsk Strefa Prestiżu, materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.