15 maja będzie procedowany w Sejmie RP projekt ustawy dotyczącej budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

Klikając w link można zapoznać się z tekstem projektu.
Przypominamy, że pomysł budowy muzeum na Westerplatte nie jest nowy, i został wstrzymany na rzecz budowy Muzeum II Wojny Światowej.  Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz ostrzegła gdańszczan – na swoim koncie Twitter – przed wrogim przejęciem Westerplatte.

Z dużym zaniepokojeniem zobaczyliśmy wczoraj na stronach sejmowych projekt ustawy o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. W ocenie miasta Gdańska jest to kolejna próba przejęcia Westerplatte dla celów bardzo jasno określonych, dla celów politycznych

https://twitter.com/Dulkiewicz_A/status/1126571255845486593

Polecamy komentarze pod tweetem prezydent Gdańska.
W sumie nie bardzo wiemy, czemu ma służyć ten tweet prezydent Aleksandry Dulkiewicz. Być może chodzi o przykrycie wczorajszego kompromitującego przemówienia wiceprezydenta Piotra Grzelaka.

Gdańsk Strefa Prestiżu


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

5 thoughts on “Czyje jest Westerplatte? Projekt ustawy w Sejmie

 • To jest skandal co wymysla Gdanski Urzad Miasta!!! Gdansk jest i bedzie Polski a nie Dulkiewiczowski !

  Odpowiedz
 • Posprzątali by tam trochę , czasami. Jak do tej pory tylko wolontariusze coś robili. Targowisko kiczu i naszczane po krzakach.

  Odpowiedz
 • Gdańscy włodarze,którzy nie mają zbyt wiele wiedzy o historii Gdańska nie powinni zarządzać tym terenem.Tylko Muzeum II Wojny Światowej wraz ze swym oddziałem ,które ma najwięcej eksponatów,wiedzę,i fachowców powinno tam być.Bo tylko ta ekipa potrafi zadbać o to aby teren Westerplatte nie przypominał garkuchni z prywatnymi zbiorami i straganami z tandetą,nie mającą za wiele wspólnego z Pomnikiem Historii Polski-jakim jest teren przedwojennej WST.

  Odpowiedz
 • Jestem gdańszczanką i nie rozumię, dlaczego prezydent miasta uzurpuje sobie prawo do muzeum Westerplatte. To miejsce pamięci należy do wszystkich Polaków.

  Odpowiedz
 • Westerplatte to jedna z ikon Gdańska i jeden z głównych symboli walki o Wolność – podobnie jak Stocznia Gdańska !!! Dlaczego tak znaczące miejsca popadają w ruinę i komu na tym zależy ? Czy i trzeba to zamienić w ruinę aby tereny zajęli za bezcen deweloperzy ? Czy nikt już nie chce aby Nasze Miasto było piękne , bogate , przyjazne mieszkańcom i wszystkim turystom ? Komu na tym zależy aby wszystko popadało w ruinę ? Czy wizytówką Gdańska 80 lat po Wojnie i wielu latach przemian nadal muszą być ruiny , dziury w jezdniach i zniszczone chodniki ?

  Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.