Sport

Piłkarki Akademii Piłkarskiej LG z historycznym zwycięstwem w Ekstralidze

Podopieczne Tomasza Borkowskiego odniosły cenne zwycięstwo w Ekstralidze, ogrywając w Szczecinie tamtejszą Olimpię 1:0. Zwycięstwo tym cenniejsze bo pierwsze na boiskach Ekstraligi.

Po nieudanym początku rozgrywek i przegranej ze Sportisem KPP Bydgoszcz 0:1, piłkarski APLG udały się do Szczecina, żeby w 2. kolejce rozgrywek zagrać z Olimpią i powalczyć o historyczną wygraną.

Spotkanie lepiej rozpoczęły piłkarki Olimpii.  Już w 4. minucie rywalki oddały groźny strzał, jednak został obroniony przez bramkarkę APLG Martę Kołacz. Chwilę później przed szansą na zdobycie bramki stanęły gdańszczanki, ale ten wybroniła bramkarka Olimpijek.

Decydujący gol padł w 25. minucie meczu. Kołodziejek dośrodkowała z prawej strony, błąd w obronie szczecinianek wykorzystała Anna Kowalczyk, uderzyła i piłka po rykoszecie od Moniki Kędzierskiej wpadła do bramki zespołu ze Szczecina. Gdańszczanki prowadziły 1:0.

Szanse na wyrównanie Olimpijki miały w 60. minucie, kiedy sędzia Ewa Żyła podyktowała rzut karny po kontrowersyjnym faulu Marty Salwy. Do “11” podeszła Brodzik, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.  Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Bardzo cenne zwycięstwo na trudnym terenie w Szczecinie. Po nieudanej inauguracji bardzo zależało nam na szybkiej rehabilitacji i zdobyciu trzech punktów. Towarzyszyła nam wysoka temperatura, ale dziewczyny dały z siebie bardzo dużo i jestem zadowolony z ich postawy. Debiutują kolejne juniorki, więc to na pewno cieszy. Najważniejsze jest zwycięstwo i z radością wracamy do Gdańska – powiedział po meczu trener APLG Tomasz Borkowski.

APLG: Kołacz-Lukach (69′ Bida), Bużan, Salwa, Szewczuk- Kołodziejek (73′ Zimecka), Włodarczyk (89′ Stasiulewicz), Słowińska, Wierzbicka (65′ Formela)- Tarakanova (79′ Okoniewska), Kowalczyk

OLIMPIA: Piątek- Kędzierska (85′ Surimak), Brzozowska, Szymaszek, Radochońska- Brodzik, Witczak, Oleszkiewicz (40′ Oleksiak), Bohm- Bińkowska (77′ Bagińska), Mpeh Bissong