Wydarzenia i informacje

Stolica polskiej klasycznej muzyki elektronicznej – zaproszenie

Zapraszamy wszystkich do pojawienia się w najbliższy weekend w Cekcynie – stolicy polskiej klasycznej muzyki elektronicznej.

Józef Skrzek CEKCYN 2018
Józef Skrzek CEKCYN 2018

Czternasta już edycja Cekcyn Electronic Music Festival (mapka na dole artykułu) odbędzie się w dniach 16-17.08.2019. Początek imprezy o godz. 19.00. Festiwal rozpocznie jak zwykle konkurs młodych twórców muzyki elektronicznej, do którego ścisłego finału w wyniku otwartych kwalifikacji dostali się: Justyna Stopnicka, Jakub Grzechowiak i Tomasz Perek. Piątkowy wieczór podsumuje występ zespołu KURT VSEM. Jest to akronim od imion i nazwiska znanych elektronicznym melomanom muzyków Tomasza Kubiaka i jego syna Rafała, uzupełniony o skrót Vintage School of Electronic Music. Wydarzenie będzie miało miejsce w sali miejscowego domu kultury.

Plakat Cekcyn Electronic Music Festival 2019
Plakat Cekcyn Electronic Music Festival 2019

W sobotni wieczór na brzegu pobliskiego Wielkiego Jeziora Cekcyńskiego odbędzie się finał festiwalu z otwierającym go koncertem laureatów piątkowego konkursu młodych talentów. Zaraz po nich 35-minutowy benefis przedstawi Krzysztof Duda, który obchodzić będzie… 35-lecie pracy twórczej. Po szanownym organiście i syntezatorzyście z Gdyni wystąpią kolejno projekty UNICAT, ELECTRONIC REVIVAL i na koniec gwiazda wieczoru – MAŁE LABORATORIUM, czyli legendarni Janusz Grzywacz i Bernard Maseli, którzy przedstawią własne peregrynacje po świecie rocka, jazzu i improwizowanej elektroniki.

Festiwal muzyki elektronicznej w Cekcynie, odbywa się nieprzerwanie od 2006 roku. Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia są Marcin Chmara i Tomasz Florek – dwaj muzycy i pasjonaci el-muzyki, współtworzący do 2011 roku projekt muzyczny ELECTRONIC REVIVAL. Przez osiem edycji festiwal nosił nazwę „The Day Of Electronic Music Cekcyn”, jednak od roku 2014 nazwa została zmieniona na Cekcyn Electronic Music Festival, w skrócie CEMF.

Festiwal na stałe wpisał się na listę artystycznych spotkań miłośników muzyki elektronicznej w naszym kraju (inne odbywają się min. w Gorlicach, Kaliszu, Urazie i Mogilnie). Warto podkreślić, że jest to impreza całkowicie oddolna, realizowana przy zaangażowaniu prywatnego czasu i środków, żmudnego pozyskiwania sponsorów, często zapinana budżetowo na ostatni moment. Festiwal gościł do tej pory takie sławy jak: Steve Schroyder (ex-Tangerine Dream), Marek Biliński, Władysław Komendarek, Bogdan Gajkowski (Kapitan Nemo), Józef Skrzek, Sławomir Łosowski (Kombi), Wojciech Konikiewicz, Krzysztof Duda, czy legendarnego prezentera i popularyzatora muzyki elektronicznej Jerzego Kordowicza z radiowej “Trójki”.

Więcej informacji na stornie festiwalu TUTAJ

Przemysław Rudź

Dodaj opinię lub komentarz.