Strefa obywatelska

Kto kłamie w Wejherowie? List otwarty b. PWKZ Igora Strzoka

Dotarliśmy do listu otwartego wystosowanego przez Igora Strzoka, b. Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do obecnej wojewody, prezydenta Wejherowa i dwóch radnych Wejherowa. Zamieszczamy go  w całości.

W związku z powtarzającymi się kłamliwymi informacjami na mój temat rozpowszechnianymi przez media powołujące się na Państwa działania, decyzje lub wypowiedzi, fałszujące rzeczywistość zarówno co do okoliczności mojej dymisji ze stanowiska PWKZ jak i mojej rzekomej roli w rzekomym „blokowaniu” przebudowy amfiteatru w Wejherowie, kieruję na Państwa ręce poniżej załączony list otwarty, oczekując odpowiedzi i natychmiastowego zaprzestania szkalowania mego dobrego imienia. – I.Z. Strzok

Paryż, 06.03.2024

Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt

Radny Wejherowa Wojciech Kozłowski

Radny Wejherowa Tomir Ponka

 

Szanowni Państwo,

Wobec kampanii naruszania mojego dobrego imienia poprzez kłamstwa i pomówienia, publikowane w mediach oraz w mediach społecznościowych przez osoby związane z Samorządem Wejherowa, żądam natychmiastowego sprostowania wszystkich kłamliwych wypowiedzi.

Żądam także publicznych przeprosin w mediach i w mediach społecznościowych za naruszenie moich dóbr osobistych.

Pani Beata Rutkiewicz:

Żądam sprostowania wypowiedzi, które – niezależnie od tego czy za Pani wiedzą czy bez jej wiedzy – przytoczył Wojciech Kozłowski na temat rzekomych okoliczności mojego odwołania ze stanowiska Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Bardzo dobrze Pani wie – i wiedzą to wszyscy, którzy zadali sobie trud, by sprawdzić – że zostałem odwołany na własną prośbę z początku grudnia 2023, za zgodą Pana Wiceministra Jarosława Sellina, przez Pana Wojewodę Dariusza Drelicha, z dniem 14 grudnia 2023, czyli na kilka dni przed objęciem przez Panią stanowiska Wojewody Pomorskiego.

Twierdzenie, jakoby to Pani – nie widząc możliwości współpracy ze mną – podjęła tę decyzję, jest kłamstwem, ponieważ nie mogła Pani mnie odwołać, gdy już nie pełniłem tej funkcji.

Wyjaśniłem w pomorskich mediach (w tym w TVP3 – Panoramie) oraz w mediach społecznościowych okoliczności swojej decyzji, przez uprzejmość pomijając jednak istotną, acz nie kluczową okoliczność:

że nie wyobrażam sobie „współpracy” opartej na wypełnianiu partyjnych poleceń. Wobec jednak niskich standardów wypowiedzi osób, które obecnie naruszają moje dobre imię, czuję się z tej uprzejmości zwolniony.

Oczekuję z Pani strony sprostowania, publicznych przeprosin oraz przywołania do porządku ludzi którzy powołując się na Panią, szkodzą nie tylko mnie, ale także wizerunkowi państwa formacji politycznej.

Pan Krzysztof Hildebrandt

Jako prezydent Wejherowa jest Pan odpowiedzialny nie tylko za miasto, ale także za to, co na stronach urzędu, w mediach i mediach społecznościowych publikują Pańscy podwładni. Od pewnego czasu te publikacje pełne są kłamstw na mój temat, wykorzystywanych czy to w walce wyborczej czy do załatwiania prywatnych porachunków – nie wiem.

Żądam sprostowań i publicznych przeprosin we wszystkich miejscach, gdzie te kłamliwe publikacje się ukazały, jak również rozliczenia i ukarania osób, które je publikowały, szkodząc i mnie, i wizerunkowi Pańskiego urzędu.

Wojciech Kozłowski

Żądam natychmiastowego sprostowania wszystkich kłamstw na mój temat, które pan opublikował bądź udzielił wypowiedzi w mediach oraz mediach społecznościowych. Żądam publicznych przeprosin w mediach oraz w mediach społecznościowych.

Tomir Ponka

Żądam natychmiastowego sprostowania kłamstw na mój temat, które pan opublikował bądź udzielił wypowiedzi. Żądam publicznych przeprosin w mediach i mediach społecznościowych.

Igor Strzok, architekt

Były Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków 2019-2023


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.